HOEGERT сет кутии за алат на тркалца HT7G080
  • HOEGERT сет кутии за алат на тркалца HT7G080
  • HOEGERT сет кутии за алат на тркалца HT7G080

HOEGERT сет кутии за алат на тркалца HT7G080

11.920 ден.
Шифра на производ: 7G080
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производ
3-делен, модуларен, мобилен сервисен кабинет. Три независни модули со кутија, фиоки и голем простор за складирање, овозможуваат организирано складирање на алат до 45 kg. Компактните димензии, фиксираните тркалца и телескопската преклопна рачка овозможуваат транспортирање со автомобил и доставување речиси директно до работното место. Идеален за сервисни компании, работилници за поправка на автомобили, како и за гаражата на секој љубител на DIY. Идеално решение за професионалци кои ја ценат мобилноста, безбедноста и флексибилноста.

Карактеристики
• робусна метална конструкција со пластични страни;
• вградените тркалца овозможуваат брз и удобен транспорт на количката до работното место;
• вградена, преклоплива алуминиумска телескопска рачка;
• метални странични спојки;
• мала големина и тежина;

- горна кутија со димензии 420 x 220 x 150 mm, со носивост од 20 kg со метални спојки. Во горниот капак има 2 организатори за извлекување со проѕирен капак, секој со 5 прегради за складирање мали делови и додатоци и фиока за алат. Кутијата има пластична рачка за носење што се повлекува и странични рачки за лесно подигнување и прилагодување. Опремен со анти-лизгачки еластични ленти, кои го спречуваат движењето на кутијата на пр. за време на транспортот во автомобилот.

- централна кутија со 2 фиоки поставени на лизгалки со топчести лежишта. Димензии на секоја фиока 390 x 215 x 60 mm, носивост 5 kg. Рамна работна плоча со жлеб за работа со електрични алати. Кутијата има пластична рачка за носење што се повлекува.

- Долна кутија со навалување, голема фиока со димензии 410 x 210 x 280 mm, со носивост од 15 kg, со фиксирани тркалца, телескопска рачка и дополнителна рачка за носење.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT сет кутии за алат на тркалца HT7G080 Опис на производ 3-делен, модуларен, мобилен сервисен кабинет. Три независни модули со кутија, фиоки и голем простор за складирање, овозможуваат организирано складирање на алат до 45 kg. Компактните димензии, фиксираните тркалца и телескопската преклопна рачка овозможуваат транспортирање со автомобил и доставување речиси директно до работното место. Идеален за сервисни компании, работилници за по.. Category: Product #: 7G080 Regular price: 11.920 ден. 11.920
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS