Информации за испорака

Цената за испораката е 100 ден. за вкупна нарачка до 1500 ден, додека над 1500 ден испораката е бесплатна.    

Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок од 2 до 3 работни дена , до секоја адреса (во градовите), додека за околните населени места, испораката е до најблискиот град.    

Пратките се доставуваат до влезот на станбениот објект од наведената адреса. Во недела и празниците доставната служба не испорачува.

Други информации околу испораката

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштетени. Нарачателот е должен при приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи оштетувања. Доколку се увидат било какви оштетувања и недостатоци веднаш да се пријави на лицето кое ја доставува пратката.

Сите пратки се осигурани од губење и оштетување при испорака до секоја адреса. При превземањето на пратката нарачателот е должен да ја потпише и испратницата од доставувачот и да задржи еден од примероците за себе како потврда за превземањето.

За сите други информации контактирајте не на телефонските броеви 02 2401015 , 070 253-303  или преку е-маил info@kalin.com.mk
Доколку ви се потребни информации за статусот на пратката и терминот за нејзиното доставување, можете директно да ги контактирате и доставните служби   "Карго Експрес "  и  " Еко Логистик"

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS