HOEGERT пневматска крцкалка, 1/2", 61Nm  HT4R630

HOEGERT пневматска крцкалка, 1/2", 61Nm HT4R630

2.590 ден.
Шифра на производ: 4R630
Достапност: На залиха
Количина:

Карактеристики
• наменетa за тешки работи во вулканизациски и автомобилски работилници;
• обезбедува брзо склопување и расклопување на приклучоци и компоненти со навој;
• прекинувач за ротација лево / десно;
• рачката за активирање овозможува непречено регулирање на моќноста и брзината;
• ротациониот излез за воздух од 360° овозможува воздухот да се насочи подалеку од операторот;
• лесното куќиште и малите димензии обезбедуваат удобна работа;
• вртежен момент 61 Nm;
• воздушна врска 1/2”;
• работен притисок 6,2 бари / 90 PSI;
• довод на воздух 142 l/min;
• брзина на ротација од 150 вртежи во минута.

Технички податоци
должина 262 mm

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT пневматска крцкалка, 1/2", 61Nm HT4R630 Карактеристики • наменетa за тешки работи во вулканизациски и автомобилски работилници; • обезбедува брзо склопување и расклопување на приклучоци и компоненти со навој; • прекинувач за ротација лево / десно; • рачката за активирање овозможува непречено регулирање на моќноста и брзината; • ротациониот излез за воздух од 360° овозможува воздухот да се насочи подалеку од операторот; • лесното к.. Category: Product #: 4R630 Regular price: 2.590 ден. 2.590
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS