HOEGERT степенаста спирална бургија 4-32 mm HT6D326
  • HOEGERT степенаста спирална бургија 4-32 mm HT6D326

HOEGERT степенаста спирална бургија 4-32 mm HT6D326

690 ден.
Шифра на производ: 6D326
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Степенаста  спирална дупчалка прилагодена за дупчење на  различни видови челик, обоени метали, пластика и дрво. Овозможува прецизно дупчење на дупки. Дупчалката има жлебови за спирално сечење, кои се една од најефикасните технологии што се користат во степенастите  дупчалки и овозможуваат многу побрзо и поефикасно дупчење на дупки, чии рабови остануваат прецизно направени. Се користи за лиммарски, автомеханичарски, електичарски или монтерски работи. За професионална употреба.

Карактеристики
• изработена од стврднат челик со голема брзина на сечење HSS 4241;
• специјална облога од титаниум нитрид ја зголемува издржливоста и четирикратно го зголемува животниот век на оваа алатка;
• прецизно дупчење со голема брзина;
• подебелото јадро обезбедува отпорност на пукање за време на работата;
• дијаметар 4-32 mm;
• број на чекори 15 (4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32 mm);
• ефикасното отстранување на шпонот и намалувањето на топлината го минимизира ризикот од прегревање и го зголемува работниот век на дупчалката;
• два спирални жлебови за сечење значително ја зголемуваат брзината и ефикасноста на работата, како и работниот век на дупчалката;
• 1/4” HEX прифат за брза и сигурна инсталација во дупчалки или адаптери;
• аголот на наклон од 118 и конусната форма  - не бараат претходно дупчење
• автоматско бришење и измазнување на рабовите при дупчење, благодарение на што нема потреба од рачна обработка на дупки;
• произведени во согласност со DIN 1412C;
• максималната дебелина на материјалот е 4 mm;
• ознаките на површината на дупчалката ви овозможуваат да ја следите правилната големина на дупката што треба да се направи.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT степенаста спирална бургија 4-32 mm HT6D326 Опис на производот Степенаста  спирална дупчалка прилагодена за дупчење на  различни видови челик, обоени метали, пластика и дрво. Овозможува прецизно дупчење на дупки. Дупчалката има жлебови за спирално сечење, кои се една од најефикасните технологии што се користат во степенастите  дупчалки и овозможуваат многу побрзо и поефикасно дупчење на дупки, чии рабови остануваат прецизно направени. Се к.. Category: Product #: 6D326 Regular price: 690 ден. 690
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS