HOEGERT степенаста бургија 4-39мм  HT6D324
  • HOEGERT степенаста бургија 4-39мм  HT6D324
  • HOEGERT степенаста бургија 4-39мм  HT6D324

HOEGERT степенаста бургија 4-39мм HT6D324

1.170 ден.
Шифра на производ: 6D324
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Степенаста бургија прилагодена за дупчење во разни видови челик, обоени метали, бакар, месинг и алуминиум, не'рѓосувачки челик, пластика и дрво. Овозможува дупчење прецизни дупки. Може да се користи за лимарски и браварски услуги, работилници за автомобили или при работа на монтери и електричари.
За професионална употреба.

Карактеристики
• изработен од стврднат челик за голема брзина HSS 4241;
• специјалната обвивка од титаниум нитрид ја зголемува издржливоста и го продолжува времето на употреба 4 пати;
• прецизно дупчење со голема брзина;
• неизвитканото и подебело јадро обезбедува отпорност на пукање за време на работата;
• дијаметар: 4-39 mm;
• двата прави жлебови за сечење овозможуваат два пати побрзо и помазно сечење поради ефикасно отстранување на шпонот и дисипација на топлина;
• го намалуваат ризикот од прегревање;
• број на чекори: 13 (4, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30, 33, 36, 39 мм);
• 1/4" HEX прифат, овозможува брзо и сигурно прицврстување во дупчалки, како и во адаптери. Исто такатриаголниот облик спречува лизгање и ротирање на бургијата во држачот на уредот;
• аголот на точка од 118° и конусната форма на бургијата не бараат претходно дупчење или обележување на точките за дупчење;
• автоматското отстранување шпонот и измазнувањето на рабовите за време на дупчењето ја елиминира потребата од дополнителна рачна обработка на дупката;
• изработена во согласност со стандардот DIN 1412C;
• максималната дебелина на материјалот е 4 mm;
• ознаките на површината на бургијата, овозможуваат контролирање на правилниот дијаметар на дупката што треба да се направи.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT степенаста бургија 4-39мм HT6D324 Опис на производот Степенаста бургија прилагодена за дупчење во разни видови челик, обоени метали, бакар, месинг и алуминиум, не'рѓосувачки челик, пластика и дрво. Овозможува дупчење прецизни дупки. Може да се користи за лимарски и браварски услуги, работилници за автомобили или при работа на монтери и електричари. За професионална употреба. Карактеристики • изработен од стврднат челик за го.. Category: Product #: 6D324 Regular price: 1.170 ден. 1.170
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО
КАЛИН ГРОУП ДОО © 2022. UKION SHOPS