HOEGERT сет степенасти дупчаки HT6D325
  • HOEGERT сет степенасти дупчаки HT6D325

HOEGERT сет степенасти дупчаки HT6D325

1.420 ден.
Шифра на производ: 6D325
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Сет дупчалки со 3 чекори, погодни за дупчење на разни видови челик, обоени метали како и за обработка на пластика и дрво. Овозможуваат прецизно дупчење на дупки. Се препорачуваат за употреба во продавници за лим, автомеханичари или за работата на монтери и електричари. За професионална употреба.


Карактеристики
• дупчалки изработени од стврднат челик HSS 4241;
• специјална облога од титаниум нитрид ја зголемува издржливоста и четирикратно го зголемува животниот век на оваа алатка;
• прецизно дупчење со голема брзина;
• подебелото јадро обезбедува отпорност на пукање за време на работата;
• дијаметар: 4-12 mm, 4-20 mm, 4-32 mm;
• Број на чекори: 5 (4, 6, 8, 10, 12 mm), 9 (4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 mm), 15 (4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32 мм);
• двата прави жлебови за сечење овозможуваат двојно побрзо и непречено сечење благодарение на ефикасното отстранување на струготините и намалување на топлината.Тие исто така го намалуваат ризикот од прегревање;
• 1/4” HEX прифат за брзо и безбедно поставување на дупчалки или адаптери;
• агол на наклон од 118 и конусната форма на врвот, не бараат претходно дупчење
• автоматско бришење и измазнување на рабовите при дупчење, благодарение на што нема потреба од рачна обработка на дупката;
• произведено во согласност со DIN 1412C;
• максималната дебелина на материјалот е 4 mm;
• ознаките на површината на дупчалките ви овозможуваат да ја следите правилната големина на дупката што треба да се направи.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT сет степенасти дупчаки HT6D325 Опис на производот Сет дупчалки со 3 чекори, погодни за дупчење на разни видови челик, обоени метали како и за обработка на пластика и дрво. Овозможуваат прецизно дупчење на дупки. Се препорачуваат за употреба во продавници за лим, автомеханичари или за работата на монтери и електричари. За професионална употреба. Карактеристики • дупчалки изработени од стврднат челик HSS 4241; • специјалн.. Category: Product #: 6D325 Regular price: 1.420 ден. 1.420
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2023. UKION SHOPS