Распродадено
HOEGERT рачна пумпа за масло од буриња HT8G940

HOEGERT рачна пумпа за масло од буриња HT8G940

1.690 ден.
Шифра на производ: 8G940
Достапност: Распродадено
Количина:

Опис на производот
Професионална рачна пумпа наменета за собирање течни материи складирани во буриња. Главно се користи за испумпување на различни видови масла и други лубриканти или бензин. Лесна употреба со една рака. Рачната пумпа може да се користи во тешката индустрија, земјоделството, градежништвото, а исто така и во автомобилската индустрија. Наменета за професионална употреба.

Карактеристики
• капацитет на клипот 400 ml;
• висока испорака на супстанции: 16-18 l/min;
• доводна глава 45 – 90 cm, телескопска цевка овозможува подесување на пумпата на висината на бурето;
• единечен циклус на испорака 0,25 l;
• лесно и брзо склопување;
• можност за прицврстување на буриња со капацитет од 50, 60 и 200 литри.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT рачна пумпа за масло од буриња HT8G940 Опис на производот Професионална рачна пумпа наменета за собирање течни материи складирани во буриња. Главно се користи за испумпување на различни видови масла и други лубриканти или бензин. Лесна употреба со една рака. Рачната пумпа може да се користи во тешката индустрија, земјоделството, градежништвото, а исто така и во автомобилската индустрија. Наменета за професионална употреба. Карактер.. Category: Product #: 8G940 Regular price: 1.690 ден. 1.690
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS