HOEGERT работни сандали HT5K522
  • HOEGERT работни сандали HT5K522

HOEGERT работни сандали HT5K522

1.770 ден.
Шифра на производ: 5K522
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Големина:
Опис на производот
Машки безбедносни сандали изработени во согласност со SB категоријата на обувки за заштита при работа според ISO 20345:2011. Обувките направени од велур обезбедуваат практичност и удобност при користењето. Сандалите се опремени со челична капа на прстите која ги штитат прстите, меѓу другото, од паѓање на предмети, алати и друго. Дополнително, челичната влошка во ѓонот овозможува работа на земја со остри испакнати предмети. Сандалите се совршени за одење на нерамни и лизгави површини поради анти-лизгачкиот ѓон. Сандали препорачани во логистичка, транспортна, автомобилска индустрија, за реновирање и градежни работи. Совршени се за внатрешна употреба (на пр. сали). Посебно се препорачува во пролетните и летните сезони.

Карактеристики
• изработен во согласност со стандардот кој ги дефинира барањата за заштитни чевли – ISO 20345: 2011;
• безбедносни работни обувки категорија: S1;
• анти-лизгачки својства – SRC;
• изработена од кожа од велур;
• анти-електростатски својства;
• категорија. II;
• зајакната пета;
• анти-лизгачки полиуретански џон;
• поставата изработена од плетена ткаенина што дише;
• челична капа на прстите за засилена заштита на прстите (отпорна на удари до 200J);
• отпорен на дизел масло и лубриканти;
• облога од плетена ткаенина што спречува триење;
• апсорпција на енергија во делот на петицата;
• челична влошка која штити од перфорирање;
• оптимално приспособување на обликот на стапалото;
• модерна морнарско сина боја.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT работни сандали HT5K522 Опис на производот Машки безбедносни сандали изработени во согласност со SB категоријата на обувки за заштита при работа според ISO 20345:2011. Обувките направени од велур обезбедуваат практичност и удобност при користењето. Сандалите се опремени со челична капа на прстите која ги штитат прстите, меѓу другото, од паѓање на предмети, алати и друго. Дополнително, челичната влошка во ѓонот овозможув.. Category: Product #: 5K522 Regular price: 1.770 ден. 1.770
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS