HOEGERT работни сандали HT5K520

HOEGERT работни сандали HT5K520

1.990 ден.
Шифра на производ: 5K520
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Големина:


Опис на производот
Функционални работни сандали од II категорија, дизајнирани да ги заштитат стапалата од надворешни фактори. Дизајниран за безбедност и удобност при работа, особено за употреба при високи температури. Производот е во согласност со стандардот што ги специфицира барањата за заштитни обувки - EN ISO 20 345: 2011 година.

Карактеристики
• изработени во согласност со стандардот кој ги специфицира барањата за заштитни обувки - EN ISO 20345: 2011;
• категорија на заштитни обувки со дополнителни својства, за работна употреба S1P;
• имаат SRC анти-лизгачки својства;
• зајакната пета;
• челично капа за поголема заштита на прстите (отпорно на удари до 200J);
• изработени од кожа од велур;
• нелизгачки ѓонови изработени од полиуретан;
• постава изработена од мрежеста ткаенина што дише за добра вентилација;
• постава - EVA за спречување на триење;
• обезбедена апсорпција на енергија во делот на петицата;
• отпорени на дизел и лубриканти;
• челична влошка за заштита од пробивање до 1100Kn;
• имаат анти-електростатски својства;
• сива боја;
• со отвори за вентилација во горниот дел, со што се обезбедува соодветна циркулација на воздухот;
• оптималното вклопување на стапалото обезбедува удобност при користење.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT работни сандали HT5K520 Опис на производот Функционални работни сандали од II категорија, дизајнирани да ги заштитат стапалата од надворешни фактори. Дизајниран за безбедност и удобност при работа, особено за употреба при високи температури. Производот е во согласност со стандардот што ги специфицира барањата за заштитни обувки - EN ISO 20 345: 2011 година. Карактеристики • изработени во согласност со стандардот кој.. Category: Product #: 5K520 Regular price: 1.990 ден. 1.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS