HOEGERT работилничка светилка со база USB  HT1E408
  • HOEGERT работилничка светилка со база USB  HT1E408
  • HOEGERT работилничка светилка со база USB  HT1E408

HOEGERT работилничка светилка со база USB HT1E408

2.290 ден.
Шифра на производ: 1E408
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Работилничка светилка корисна во секоја работилница, автомобил или дом, особено за време на работа или други активности на слабо осветлени места или во темница. За професионална употреба.

Карактеристики
• 10W COB LED главно светло кое обезбедува добро осветлување на работното место со моќност од 550 lm;
• дополнителна горна LED светилка од 5W  со моќност од 250 lm;
• прилагодувањето на моќноста на осветлувањето ја олеснува употребата во согласност со вашите потреби;
• заштита од влага IP54 ви овозможува да го користите производот дури и при неповолни временски услови;
• се напојува со Li-Ion батерија од 3,7 V 2000 mAh;
• докинг станица со можност за прицврстување на ѕидни куки овозможува лесно складирање на светилката;
• приклучната станица има USB приклучок, така што може да се користи за полнење на светилката;
• директно полнење на светилката преку USB-порта или со помош на докинг станица ( кабел за напојување вклучен во комплетот);
• време на полнење 2,5 ч;
• максимално работно време до 3 - 3,5 часа осветлување;
• со функцијата POWER BANK - може да се користи како полнач за други додатоци;
• 4 режими: главно светло, предно светло, црвено светло, црвено трепкачко светло;
• индикатор за нивото на полнење на батеријата;
• основата на светилката се ротира за 360 ° и дополнително за 90 °; кука со ротација од 360 °;
• 2 магнети во основата и во спојката овозможуваат ламбата да се постави на која било метална површина и да се осветли работното место
• изработена од висококвалитетна, нелизгава ABS пластика;
• профилирано куќиште;
• ги исполнува барањата на енергетската класа на LED (од А до А).

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT работилничка светилка со база USB HT1E408 Опис на производот Работилничка светилка корисна во секоја работилница, автомобил или дом, особено за време на работа или други активности на слабо осветлени места или во темница. За професионална употреба. Карактеристики • 10W COB LED главно светло кое обезбедува добро осветлување на работното место со моќност од 550 lm; • дополнителна горна LED светилка од 5W  со моќност од 250 lm; • прил.. Category: Product #: 1E408 Regular price: 2.290 ден. 2.290
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS