HOEGERT работен ормар со 13 фиоки и ѕиден панел HT7G044

HOEGERT работен ормар со 13 фиоки и ѕиден панел HT7G044

44.990 ден.52.990 ден.
Шифра на производ: HT7G044
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Многу простран ормар за алати со 13 фиоки и ѕиден панел за складирање алати и додатоци. Со само едно парче мебел за работилница, можете да опремите цела разновидна работна станица.
Изработен е од издржливи материјали, што гарантира долг животен век и отпорност на оштетување. Цврстата конструкција и засилените лизгалки за фиоки гарантираат дека тие ќе се лизгаат непречено многу години, дури и кога се натоварени со голема тежина. Покрај тоа, нивното неовластено отворање е обезбедено со брави со клучеви. Кабинетот е прашкасто обоен, што дополнително го штити од гребнатини и хемикалии.
Кабинетот е опремен со 2 фиксни и 2 вртливи тркала, од кои едното може да се заклучува, тркала направени од издржлив TPR материјал. Ова овозможува лесно движење дури и при тешки товари и има можност за блокирање против менување на положбата.
Големата и армирана дрвена работна плоча ви овозможува слободно да работите.
Перфорираниот ѕиден панел ви дава можност да ги обесувате лесно достапните алатки и додатоци.

Карактеристики
● 13 фиоки на извлекување;
● Термопластичен еластомер TPR;
● две вртливи тркала, од кои едното може да се заклучува, а две фиксирани;
● Заклучување против лизгање;
● Вклучени се 2 клучеви за заклучување;
● големина на перфорирана плоча – 896*400*62мм;
● максимална носивост на ормарот – 500 kg;
● максимална носивост на голема фиока – 30 kg;
● максимална носивост на фиоките од левата страна – 35 kg;
● максимална носивост на фиоките од десната страна – 30 kg.

Димензии
● ширина (без рачка): 99,5 см
● висина (до врвот): 93 см
● висина (со ѕид): 139 см
● длабочина: 51 см

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT работен ормар со 13 фиоки и ѕиден панел HT7G044 Опис на производот Многу простран ормар за алати со 13 фиоки и ѕиден панел за складирање алати и додатоци. Со само едно парче мебел за работилница, можете да опремите цела разновидна работна станица. Изработен е од издржливи материјали, што гарантира долг животен век и отпорност на оштетување. Цврстата конструкција и засилените лизгалки за фиоки гарантираат дека тие ќе се лизгаат непречено многу.. Category: Product #: HT7G044 Regular price: 44.990 ден. 52.990
44.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS