HOEGERT продолжен кабел (3x2.5) 30м  HT1E735

HOEGERT продолжен кабел (3x2.5) 30м HT1E735

8.990 ден.
Шифра на производ: 1E735
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Висококвалитетниот, практичен продолжен кабел на барабан овозможува истовремено поврзување на 4 уреди со вкупна моќност до 3600 W.

Карактеристики
• кабли во изолација од неопренови H07RN-F, се карактеризираат со висока отпорност на механички оштетувања, долготрајна отпорност на атмосферски влијанија, хемиски супстанции како што се масла, бензин, алкохоли
• стандарот IP44 гарантира отпорност на продолжениот кабел на прашина и прскање, овозможувајќи негова употреба на отворено
• совршен за работа во тешки услови и внатре и на отворено, на пр. на градилишта или работилници
• црн кабел со три бакарни проводници, секој со дијаметар од 2,5 mm²
• термичката заштита го штити продолжениот кабел од прегревање и оштетување
• приклучници од француски тип со капаци отпорни на деца и капаци отпорни на прскање
• барабан изработен од издржлива пластика
• стабилна рамка со ергономска рачка за лесен транспорт
• обезбедено со сопирачка и практична штипка за прицврстување на кабелот на барабанот.

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT продолжен кабел (3x2.5) 30м HT1E735 Опис на производот Висококвалитетниот, практичен продолжен кабел на барабан овозможува истовремено поврзување на 4 уреди со вкупна моќност до 3600 W. Карактеристики • кабли во изолација од неопренови H07RN-F, се карактеризираат со висока отпорност на механички оштетувања, долготрајна отпорност на атмосферски влијанија, хемиски супстанции како што се масла, бензин, алкохоли • стандарот IP44 г.. Category: Product #: 1E735 Regular price: 8.990 ден. 8.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS