HOEGERT пневматски одвртувач 1/2", 1500Nm  HT4R623

HOEGERT пневматски одвртувач 1/2", 1500Nm HT4R623

9.640 ден.
Шифра на производ: 4R623
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Алатката е широко користена во гаражи, сервиси за гуми и механички работилници. Се користи за олабавување и затегнување на завртките и навртките.

Карактеристики
• издржливо, алуминиумско-композитно тело;
• лесен и добро избалансиран центар на гравитација;
• 3 контроли на ротација;
• прекинувач за ротација лево/десно;
• излез за воздух на дното на рачката;
• TWIN HAMMER механизам за удар;
• 1/2" вретено;
• опсег на моќност до 1500 Nm;
• 1/4” воздушно поврзување;
• работен притисок 6,3 бари / 90 PSI;
• довод на воздух 155 l/min
• брзина 8000 вртежи во минута;
• тежина 2,2 кг.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT пневматски одвртувач 1/2", 1500Nm HT4R623 Опис на производот Алатката е широко користена во гаражи, сервиси за гуми и механички работилници. Се користи за олабавување и затегнување на завртките и навртките. Карактеристики • издржливо, алуминиумско-композитно тело; • лесен и добро избалансиран центар на гравитација; • 3 контроли на ротација; • прекинувач за ротација лево/десно; • излез за воздух на дното на рачката; • TWIN HAMMER.. Category: Product #: 4R623 Regular price: 9.640 ден. 9.640
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS