HOEGERT пневматски одвртувач, ултра краток 1/2" 680Nm  HT4R626
 • HOEGERT пневматски одвртувач, ултра краток 1/2" 680Nm  HT4R626
 • HOEGERT пневматски одвртувач, ултра краток 1/2" 680Nm  HT4R626
 • HOEGERT пневматски одвртувач, ултра краток 1/2" 680Nm  HT4R626
 • HOEGERT пневматски одвртувач, ултра краток 1/2" 680Nm  HT4R626

HOEGERT пневматски одвртувач, ултра краток 1/2" 680Nm HT4R626

7.190 ден.
Шифра на производ: 4R626
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Компактен, ултра-краток пневматски ударен одвртувач со широк спектар на примена во автомобилски, вулканизациски и механички работилници. Благодарение на малиот дизајн, ви овозможува да работите во тешко достапни и тесни простори. Се користи за одвртување и затегнување на завртки и навртки.

Карактеристики
• издржливо куќиште изработено од алуминиумско-композитни материјали;
• лесен и добро избалансиран центар на гравитација;
• 3-степена контрола на брзината;
• прекинувач за ротација лево / десно;
• излез за воздух во долниот дел на рачката;
• 1/2″ JUMBO погон;
• максимален работен вртежен момент до 680 Nm;
• воздушна врска 1/4";
• работен притисок 6,2 бари / 90 PSI;
• потрошувачка на воздух 113 l/min;
• ротациона брзина 10 000 RPM;
• вкупна должина 108 mm;
• тежина 1,45 кг.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT пневматски одвртувач, ултра краток 1/2" 680Nm HT4R626 Опис на производот Компактен, ултра-краток пневматски ударен одвртувач со широк спектар на примена во автомобилски, вулканизациски и механички работилници. Благодарение на малиот дизајн, ви овозможува да работите во тешко достапни и тесни простори. Се користи за одвртување и затегнување на завртки и навртки. Карактеристики • издржливо куќиште изработено од алуминиумско-композитни материјали; .. Category: Product #: 4R626 Regular price: 7.190 ден. 7.190
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

 • +389 (2) 2401 015
 • +389 70 253 303
 • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS