HOEGERT пневматска полирка, аголна HT4R651

HOEGERT пневматска полирка, аголна HT4R651

2.590 ден.3.230 ден.
Шифра на производ: 4R651
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Пневматската орбитална брусалка е ефикасна и професионална алатка наменета за работа во работилници за лим, како и во домашна средина. Совршена е за стругање и измазнување на кит на делови од лим.

Карактеристики
• се користи во автомобилски сервиси и индустрија, наменета за измазнување на рамни и закривени површини од различни материјали;
• силена и ефикасна;
• рачката за активирање овозможува непречено регулирање на моќноста и брзината;
• осцилацијата од 5 mm обезбедува оптимална обработка на површината;
• ø150 mm универзална потпорна плоча со 6 отвори и Velcro прицврстување;
• работен притисок 6,2 бари / 90 PSI;
• довод на воздух 113 l/min;
• брзина на ротација од 10.000 вртежи во минута.

Технички податоци
• должина 227 mm
• диск ø150 mm

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT пневматска полирка, аголна HT4R651 Опис на производот Пневматската орбитална брусалка е ефикасна и професионална алатка наменета за работа во работилници за лим, како и во домашна средина. Совршена е за стругање и измазнување на кит на делови од лим. Карактеристики • се користи во автомобилски сервиси и индустрија, наменета за измазнување на рамни и закривени површини од различни материјали; • силена и ефикасна; • рачката за.. Category: Product #: 4R651 Regular price: 2.590 ден. 3.230
2.590
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS