HOEGERT пневматска мазалица 12L  HT4R795

HOEGERT пневматска мазалица 12L HT4R795

12.990 ден.
Шифра на производ: 4R795
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Пневматската мазалица овозможува континуирано подмачкување под притисок на механичките компоненти. Се користи во тешката индустрија, земјоделството, градежништвото, како и во автомобилската индустрија при сервисирање на индустриски машини, комбајни, градежни машини или автомобили, комбиња и камиони. Наменета е за професионална употреба.

Карактеристики
• капацитет на резервоарот 12 L;
• челичен резервоар;
• максимален работен притисок: 4350-5800 PSI/300-400 BAR;
• висок капацитет на пумпање на маснотии: 0,85 l/min;
• потребен притисок на компресорот: 87-116 PSI/6-8 BAR;
• 50:1 компресија;
• Црево долго 4 m со конусен врв;
• вкупна тежина: 13 кг;
• 2 тркала ви овозможуваат брзо и удобно транспортирање на уредот до работното место.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT пневматска мазалица 12L HT4R795 Опис на производот Пневматската мазалица овозможува континуирано подмачкување под притисок на механичките компоненти. Се користи во тешката индустрија, земјоделството, градежништвото, како и во автомобилската индустрија при сервисирање на индустриски машини, комбајни, градежни машини или автомобили, комбиња и камиони. Наменета е за професионална употреба. Карактеристики • капацитет на резерво.. Category: Product #: 4R795 Regular price: 12.990 ден. 12.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS