HOEGERT пиштол за фарбање со горен канистер 100ml  HT4R718
  • HOEGERT пиштол за фарбање со горен канистер 100ml  HT4R718
  • HOEGERT пиштол за фарбање со горен канистер 100ml  HT4R718

HOEGERT пиштол за фарбање со горен канистер 100ml HT4R718

1.250 ден.
Шифра на производ: 4R718
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Сенаменски пиштол за фарбање дизајниран за фарбање на материјали и делови што треба да се обложат со боја. 
Дизајниран со HVLP технологија, која обезбедува многу мала загуба на материјал, благодарение на работата со низок притисок. 
Применлив во автомобилската индустрија, столарија и др. 

Карактеристики
• Високи перформанси 70-110 ml/min
• Врвна чаша со капацитет од 100 ml
• Дијаметри на млазницата 0,8 mm
• Просечна потрошувачка/внес на воздух 28-113 L/min
• Максимален влезен притисок 30/2 PSI/BAR
• 1/4“ спојка за брзо прицврстување
• Контрола за прилагодување за воздух и материјал за прскање
• Хранење со материјал со висока прецизност
• Држач против лизгање
• Лесен и удобен дизајн

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT пиштол за фарбање со горен канистер 100ml HT4R718 Опис на производот Сенаменски пиштол за фарбање дизајниран за фарбање на материјали и делови што треба да се обложат со боја.  Дизајниран со HVLP технологија, која обезбедува многу мала загуба на материјал, благодарение на работата со низок притисок.  Применлив во автомобилската индустрија, столарија и др.  Карактеристики • Високи перформанси 70-110 ml/min • Врвна чаша со капацитет од 100 .. Category: Product #: 4R718 Regular price: 1.250 ден. 1.250
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS