HOEGERT перач под висок притисок 120 Bar  HT2E400
  • HOEGERT перач под висок притисок 120 Bar  HT2E400
  • HOEGERT перач под висок притисок 120 Bar  HT2E400

HOEGERT перач под висок притисок 120 Bar HT2E400

8.490 ден.
Шифра на производ: HT2E400
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Издржливата и ефикасна машина за перење под притисок е дизајнирана да се справи дури и со „највалканите“ задачи низ куќата, во градината, во работилницата, на градилиштето или при перење возила. Погоден е за чистење на сите видови површини, вклучително и порозни.
Најсовремената технологија овозможува значително намалување на потрошувачката на вода во споредба со традиционалните методи на перење.
Цврстата обвивка на пумпата изработена од алуминиум отпорен на абење и температура обезбедува долгорочна работа на уредот.
Бакарното намотување на моторот ја подобрува неговата оперативна ефикасност и ја продолжува неговата издржливост.
Благодарение на комбинацијата на висока моќност, висок притисок и оптимален проток на вода, овој уред е незаменлив во секое домаќинство.
Моќниот мотор обезбедува висока работна ефикасност, овозможувајќи брзо и ефикасно отстранување на нечистотијата од различни површини.
Високиот притисок на водата овозможува длабоко и ефективно чистење на тераси, тротоари, фасади и поранливи површини со помош на соодветни совети.
Високиот проток на вода обезбедува оптимална ефикасност на перењето, овозможувајќи брзо и рамномерно отстранување на нечистотијата.
Благодарение на високиот водоотпорен рејтинг на IPX5, уредот е заштитен од навлегување на влага во нормални работни услови.
Широк сет на додатоци ви овозможува сеопфатно да го користите уредот за различни задачи, од миење автомобил до чистење на камења за поплочување.
Благодарение на интегрираната преграда за складирање, уредот ви овозможува да ги одржувате во ред бројните додатоци за миење.
Компактната структура и малата тежина обезбедуваат удобност при користење и лесно ракување и складирање на уредот.
Ергономскиот дизајн и лесната инсталација на додатоците ја прават работата со машината за перење пријатна и ефективна.

Карактеристики
● Моќност на моторот: 1500 W;
● максимален притисок: 120 бари;
● проток на вода: 420 l/h;
● материјал на куќиштето на пумпата - алуминиум;
● материјал за намотување на моторот - бакар:
● водоотпорен рејтинг – IPX5;
● вклучени дополнителни додатоци:
1. пиштол со чкрапало,
2. копје,
3. црево под висок притисок 5 m,
4. филтер за вода,
5. сад за детергент 250 ml,
6. мала четка за тераси.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT перач под висок притисок 120 Bar HT2E400 Опис на производот Издржливата и ефикасна машина за перење под притисок е дизајнирана да се справи дури и со „највалканите“ задачи низ куќата, во градината, во работилницата, на градилиштето или при перење возила. Погоден е за чистење на сите видови површини, вклучително и порозни. Најсовремената технологија овозможува значително намалување на потрошувачката на вода во споредба со традиционалнит.. Category: Product #: HT2E400 Regular price: 8.490 ден. 8.490
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS