Распродадено
HOEGERT пегла за лепење на пластични цевки HT1P680
  • HOEGERT пегла за лепење на пластични цевки HT1P680
  • HOEGERT пегла за лепење на пластични цевки HT1P680
  • HOEGERT пегла за лепење на пластични цевки HT1P680
  • HOEGERT пегла за лепење на пластични цевки HT1P680
  • HOEGERT пегла за лепење на пластични цевки HT1P680

HOEGERT пегла за лепење на пластични цевки HT1P680

5.990 ден.
Шифра на производ: 1P680
Достапност: Распродадено
Количина:

Опис на производот
Машината за заварување на термопластични цевки од 850 W, овозможува трајно поврзување со заварување на цевки и поврзувачки елементи направени од пластика. Се користи за монтажни работи при изведба на хидраулични и пневматски инсталации.

Карактеристики
• чистиот LCD дисплеј обезбедува прецизно читање на работните параметри;
• контролната табла овозможува избор на прецизна температура од 0 до 300 ° C, со точност од 1 ° C, и негово прилагодување на материјалот што се обработува;
• вградениот термостат одржува стабилна температура за време на работата;
• сетот вклучува адаптери за цевки во 7 големини, овозможувајќи истовремено загревање на надворешната и внатрешната површини на спојните елементи;
• високата моќност на уредот им овозможува на адаптерите брзо да се загреваат;
• адаптерите се покриени со нелеплива обвивка изработена од тефлон, што го спречува лепењето на топлата цевка;
• има заштита од работа при ниски температури;
• опремена е со индикатори кои информираат за подготвеноста за работа;
• стабилниот држач и малите димензии гарантираат удобно и безбедно работење.

Сетот содржи
• заварувач
• подлога за машината за заварување
• адаптери за цевки во големини 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63 mm
• шрафцигер и клуч за монтирање на адаптерите

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT пегла за лепење на пластични цевки HT1P680 Опис на производот Машината за заварување на термопластични цевки од 850 W, овозможува трајно поврзување со заварување на цевки и поврзувачки елементи направени од пластика. Се користи за монтажни работи при изведба на хидраулични и пневматски инсталации. Карактеристики • чистиот LCD дисплеј обезбедува прецизно читање на работните параметри; • контролната табла овозможува избор на прецизна т.. Category: Product #: 1P680 Regular price: 5.990 ден. 5.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS