HOEGERT леткум 100W  HT2C308
  • HOEGERT леткум 100W  HT2C308

HOEGERT леткум 100W HT2C308

950 ден.
Шифра на производ: 2C308
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Леткумот се користи за поврзување на метални материјали со меко лемење со помош на врзива од калај или калај-олово. Практичн за користење. Наоѓа примена за работи поврзани со електроника, особено се препорачува за работа со интегрирани кола чувствителни на електромагнетни пречки.

Карактеристики
• леткум за лемење на електрични и електронски компоненти;
• телото на леткумот е изработено од нерѓосувачки челик и месинган врв; 
• време на загревање: 2-3 минути;
• мала големина и тежина;
• двокомпонентната, ергономска рачка со профилирана површина што не се лизга, гарантира дека дури и долготрајната работа не предизвикува замор на рацете;
• лесна замена на врвовите со една завртка;
• метален држач е вклучен во комплет;
• класа на електрична изолација: I.
• моќност 100 W ;

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT леткум 100W HT2C308 Опис на производот Леткумот се користи за поврзување на метални материјали со меко лемење со помош на врзива од калај или калај-олово. Практичн за користење. Наоѓа примена за работи поврзани со електроника, особено се препорачува за работа со интегрирани кола чувствителни на електромагнетни пречки. Карактеристики • леткум за лемење на електрични и електронски компоненти; • телото на леткумот.. Category: Product #: 2C308 Regular price: 950 ден. 950
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS