HOEGERT кримп клешта со заменливи челусти HT1P177
  • HOEGERT кримп клешта со заменливи челусти HT1P177

HOEGERT кримп клешта со заменливи челусти HT1P177

3.390 ден.
Шифра на производ: 1P177
Достапност: На залиха
Количина:


Опис на производот
Универзален сет на клешти за стегање на електрични конектори со 5 заменливи челусти за работа со повеќе стандардни типови на електрични конектори. Системот на челусти за брзо менување овозможува ефикасно менување на челустите, во зависност од видот на тековно обработеното монтирање. Дополнителна бланкерица со секач ги обезбедува сите потребни алатки потребни за да се заврши работата, спакувани во едно пригодно куќиште. Се користи за монтажни работи во електричарските услуги, како и во механика на моторни возила или телекомуникации.

Карактеристики
• 5 различни челусти за стегање на конектори со пресеци од 0,5 – 6,0 mm² (AWG 22 – 10) и 0,5 – 16 mm² (AWG 22 – 6);
• бланкерица за изолација во опсег од 0,6 – 2,6 mm² (AWG 22 – 10);
• механизам за прецизно, повторливо стегање на терминалите на кабелот;
• бланкерица за жица со секач за жица и вклучен шрафцигер PH1;
• вкупна должина на клештата: 225 mm;
• практична, двокомпонентна рачка за удобно држење и ракување со клештите;
• комплет спакуван во практична футрола со патент.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT кримп клешта со заменливи челусти HT1P177 Опис на производот Универзален сет на клешти за стегање на електрични конектори со 5 заменливи челусти за работа со повеќе стандардни типови на електрични конектори. Системот на челусти за брзо менување овозможува ефикасно менување на челустите, во зависност од видот на тековно обработеното монтирање. Дополнителна бланкерица со секач ги обезбедува сите потребни алатки потребни за да се заврши р.. Category: Product #: 1P177 Regular price: 3.390 ден. 3.390
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS