HOEGERT индустриски фен 2000W  HT2C550
  • HOEGERT индустриски фен 2000W  HT2C550

HOEGERT индустриски фен 2000W HT2C550

2.390 ден.
Шифра на производ: 2C550
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Фенот е дизајниран за отстранување на стари премази и бои, за поставување цевки и други пластични компоненти и за горење, сушење и загревање. Исто така, ќе работи добро при лемење, калаисување и заварување. Се користи за професионална и за хоби употреба.

Карактеристики
• двостепена контролата на протокот на воздух во две фази и контролата на температурата во осум степени овозможуваат прецизно прилагодување на грејната моќност, во зависност од видот на извршената работа:
I: 300 l/min / 60-350°C (опција за контрола на температурата во осум степени);
II: 500 l/min / 60-600°C (опција за контрола на температурата во осум степени);
• опремен со термостат за да се спречи прегревање;
• ABS пластично тело;
• двокомпонентната, ергономска рачка со профилирана TPR анти-лизгачка површина обезбедува помал замор на рацете, дури и при подолга работа;
• куќиштето е профилирано на начин што овозможува да се постави алатот и да се работи со двете раце;
• високиот квалитет на изработка гарантира работа без дефекти;
• вклучени дополнителни додатоци: 4 млазници со различни пресеци, кабел за напојување H05RR-R 2G со дијаметар од 1,0 mm² и должина од 2 m.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT индустриски фен 2000W HT2C550 Опис на производот Фенот е дизајниран за отстранување на стари премази и бои, за поставување цевки и други пластични компоненти и за горење, сушење и загревање. Исто така, ќе работи добро при лемење, калаисување и заварување. Се користи за професионална и за хоби употреба. Карактеристики • двостепена контролата на протокот на воздух во две фази и контролата на температурата во осум степени ов.. Category: Product #: 2C550 Regular price: 2.390 ден. 2.390
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2023. UKION SHOPS