HOEGERT хидрауличен секач HT3B548

HOEGERT хидрауличен секач HT3B548

3.990 ден.6.430 ден.
Шифра на производ: 3B548
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Рачен секач со хидрауличен цилиндар и заменливи вилици, дизајниран за сечење шипки и жици со дијаметар од 4 до 16 mm. Најчесто се користи за сечење шипки и жици кои се користат во бетонска арматура.

Карактеристики
• сила на притискање 80 kN / 8 тони;
• цврстина на вилиците 50-55 HRC;
• дијаметар на сечење од 4 до 16 mm;
• работни елементи изработени од кован челик, рачка покриена со мека пластика;
• спакуван во пригоден куфер;
• вкупна должина 410 mm;
• тежина 3,84 кг.

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT хидрауличен секач HT3B548 Опис на производот Рачен секач со хидрауличен цилиндар и заменливи вилици, дизајниран за сечење шипки и жици со дијаметар од 4 до 16 mm. Најчесто се користи за сечење шипки и жици кои се користат во бетонска арматура. Карактеристики • сила на притискање 80 kN / 8 тони; • цврстина на вилиците 50-55 HRC; • дијаметар на сечење од 4 до 16 mm; • работни елементи изработени од кован челик, рачка.. Category: Product #: 3B548 Regular price: 3.990 ден. 6.430
3.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS