Распродадено
HOEGERT еднорачна мазалица (600cm3) HT8G908

HOEGERT еднорачна мазалица (600cm3) HT8G908

1.660 ден.
Производител: HOEGERT
Шифра на производ: 8G908
Достапност: Распродадено
Количина:

Опис на производ
Рачна радијална мазалица. Примена: тешка индустрија, индустриски машини, градежни машини, патнички автомобили, комбиња и камиони.

Карактеристики
• 4-виличен врв;
• максимален работен притисок 700 бари;
• M10 x 1 навои за поврзување;
• во комплет со: црево од 300 mm со врв од 4 вилици и челичен врв 150 mm;
• двоен клип, дополнително запечатен;
• 2 вентили за дишење;
• глава од лиен цинк;
• боца со пумпа со висока точност на совпаѓање со цилиндерот (без подмачкување);
• лакирано куќиште со гумен капак што не се лизга;
• еднократен волумен на празнење 2,4 cm³;
• димензии: 56,4 x 1,2 x 330 mm.

Технички податоци
600 cm3

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT HOEGERT еднорачна мазалица (600cm3) HT8G908 Опис на производ Рачна радијална мазалица. Примена: тешка индустрија, индустриски машини, градежни машини, патнички автомобили, комбиња и камиони. Карактеристики • 4-виличен врв; • максимален работен притисок 700 бари; • M10 x 1 навои за поврзување; • во комплет со: црево од 300 mm со врв од 4 вилици и челичен врв 150 mm; • двоен клип, дополнително запечатен; • 2 вентили за дишење; • гл.. Category: Product #: 8G908 Regular price: 1.660 ден. 1.660
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS