HOEGERT сет алати HT1R470  ( 60 парчиња )
  • HOEGERT сет алати HT1R470  ( 60 парчиња )
  • HOEGERT сет алати HT1R470  ( 60 парчиња )
  • HOEGERT сет алати HT1R470  ( 60 парчиња )

HOEGERT сет алати HT1R470 ( 60 парчиња )

7.690 ден.9.620 ден.
Производител: HOEGERT
Шифра на производ: 1R470
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Сет алати, битови и додатоци од 1/4 "и 1/2". Сите приклучоци се ковани во spline стандардот, што значи дека имаат 12 клинови на периметарот. Оваа специјализирана форма му овозможува на додатокот да одговара на завртки и навртки во облик на шестоаголник, 12 хекс, торкс, квадратни и навртки и завртки изразени во инчи.

Карактеристики
• приклучоци и додатоци изработени од челик од легура на хром-ванадиум
• битови за шрафцигер изработени од челик S2
• отпорни на деформации
• ковани
• механизам за крцкање со 72 заби
• спакуван во куфер со метални брави и шарки
• внатрешноста на куќиштето е изработена од флексибилна пластика, што го   олеснува пристапот до алатите и гарантира непроменлива положба на поединечните елементи за време на транспорт


Сетот содржи:
• 1/4" приклучоци: 5, 5,5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 mm
• Битови за шрафцигер 1/4":
  SL4.5, SL6.5, SL8 mm, PH1, PH2, PH3, T10, T20, T25, T27, T30, T40, H3, H4, H5, H6 mm
• Адаптер за 1/4 "приклучоци, адаптер за 1/4" битови
• Шрафцигер "T" 1/4", Рачка 1/4"
• 1/4 "продолжеток, 75 mm
• Флексибилен продолжеток 1/4“, 150 mm
• 1/4 "универзален спој, 1/4" Т-рачка, 110 mm
• 1/2" приклучоци: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18, 19, 21, 22, 24, 27, 30, 32 mm
• 1/2 "приклучоци за свеќичка: 16, 21 mm, Универзален спој 1/2"
• Рачно тркало „T“ 1/2“, 250 mm, Продолжеток парче 1/2“: 125, 250 mm, Рачка 1/2“

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT HOEGERT сет алати HT1R470 ( 60 парчиња ) Опис на производот Сет алати, битови и додатоци од 1/4 "и 1/2". Сите приклучоци се ковани во spline стандардот, што значи дека имаат 12 клинови на периметарот. Оваа специјализирана форма му овозможува на додатокот да одговара на завртки и навртки во облик на шестоаголник, 12 хекс, торкс, квадратни и навртки и завртки изразени во инчи. Карактеристики • приклучоци и додатоци изработени од челик.. Category: Product #: 1R470 Regular price: 7.690 ден. 9.620
7.690
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2023. UKION SHOPS