HOEGERT сет битови (58-62 HRC) HT1S405
  • HOEGERT сет битови (58-62 HRC) HT1S405

HOEGERT сет битови (58-62 HRC) HT1S405

1.950 ден.
Шифра на производ: 1S405
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Комплет од 40 парчиња битови: хексагонални, шестоаголни, торкс и spline. Изработен од силен и издржлив легиран челик S2. Погоден за работилници, градежни работи и поправки.


Карактеристики
• битови од висококвалитетен легиран челик S2;
• отпорни на деформации;
• тврдост 58-62 HRC;
• хексагонален приклучок 10 mm (3/8”);
• битови со должина 30 mm и 75 mm;
• максимален вртежен момент 21,8 Nm;
• комплетот содржи 2 адаптери: 1/2" x 3/8" и 3/8" x 3/8";
• сетот е спакуван во практична кутија за транспорт и складирање на сите елементи.

Сетот содржи
30 mm: T20, T25, T30, T40, T45, T50, T55
75 mm: T20, T25, T30, T40, T45, T50, T55
30 mm: M5, M6, M8, M10, M12
75 mm : M5, M6, M8, M10, M12
30mm: H4, H5, H6, H7, H8, H10, H12
75mm: H4, H5, H6, H7, H8, H10, H12
10mm, 3/8"
10mm, 1/2"
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT сет битови (58-62 HRC) HT1S405 Опис на производот Комплет од 40 парчиња битови: хексагонални, шестоаголни, торкс и spline. Изработен од силен и издржлив легиран челик S2. Погоден за работилници, градежни работи и поправки. Карактеристики • битови од висококвалитетен легиран челик S2; • отпорни на деформации; • тврдост 58-62 HRC; • хексагонален приклучок 10 mm (3/8”); • битови со должина 30 mm и 75 mm; • максимален в.. Category: Product #: 1S405 Regular price: 1.950 ден. 1.950
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS