HOEGERT сет алати HT1R439 ( 131 парче )

HOEGERT сет алати HT1R439 ( 131 парче )

9.990 ден.11.240 ден.
Шифра на производ: 1R439
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Практичен сет на алати, 131 парче.


Карактеристики
• приклучоци, битови и додатоци изработени од висококвалитетен челик од легура на хром-ванадиум;
• отпорен на деформација;
• ковани;
• механизам на крцкалка со 72 заби изработени од челик од легура на хром-молибден, што ја зголемува издржливоста и прецизноста на механизмот;
• елементи наменети за континуирана работа под тешки товари;
• спакуван во армирана кутија со метални брави и шарки;
• практично, читливо, хоризонтално распоредување на поединечните елементи.

Сетот содржи
• Шестоаголни приклучоци 1/4”: 4, 4,5, 5, 5,5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 mm
• Долги шестоаголни приклучоци 1/4”: 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 mm
• Торкс приклучоци 1/4”: E4, E5, E6, E7, E8
• Адаптер 1/4”
• Продолжеток 1/4”: 75 mm
• Флексибилно продолжеток 1/4”: 150 mm
• Т-рачка: 1/4“, 115 mm
• Држач за битови: 1/4”
• Рачка на шрафцигер: 150 mm
• Универзален зглоб 1/4”
Битови 1/4”:
SL3, SL4, SL4,5, SL5, SL5,5, SL6, SL7
PH0, PH1, PH2, PH3, PH4
PZ0, PZ1, PZ2, PZ3, PZ4
H1,5, H2, H2,5, H3, H4, H5, H6
Т10, Т15, Т20, Т25, Т27, Т30
Крцкалка 1/4“, 72 заби
• Шестоаголни приклучоци 3/8”: 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 mm
• Долги шестоаголни приклучоци 3/8”: 13, 14, 15 mm
• Torx приклучоци 3/8”: E10, E11, E12, E14, E16, E18
• Адаптер: 3/8 F x 1/4 M
• Продолжеток 3/8”: 150 mm
• Универзален зглоб 3/8”
• Крцкалка 3/8“, 72 заби
• Шестоаголни приклучоци 1/2”: 20, 21, 22, 24, 27, 30, 32 mm
• Долги шестоаголни приклучоци 1/2”: 15, 17, 19 mm
• Торкс приклучоци 1/2”: E20, E22, E24
• Приклучоци за свеќички 1/2”: 16, 21 mm
• Продолжетоци 1/2”: 127, 254 mm
• Адаптер за битови од 1/2".
• Универзален зглоб 1/2”
• Крцкалка 1/2“, 72 заби
• Повеќенаменски клешти: 180 mm
• Клешта со долги челусти: 160 mm
• Машински чекан: 300 гр
• Комбинирани клучеви: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 mm
• Хекс клучеви: 1,5, 2, 2,5, 3, 4, 5, 6, 8, 10 mm
• Прилагодлив клуч: 250 mm
• 250 V електричен тестер 110-250 V
• Шрафцигери: PH2 x 100 mm, SL6 x 100 mm
• Секач: 175 mm
• Нож со трапезоидно сечило: 18 mm
• Магнетна рачка

Технички податоци
1/4", 3/8", 1/2"

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT сет алати HT1R439 ( 131 парче ) Опис на производот Практичен сет на алати, 131 парче. Карактеристики • приклучоци, битови и додатоци изработени од висококвалитетен челик од легура на хром-ванадиум; • отпорен на деформација; • ковани; • механизам на крцкалка со 72 заби изработени од челик од легура на хром-молибден, што ја зголемува издржливоста и прецизноста на механизмот; • елементи наменети за континуирана работа по.. Category: Product #: 1R439 Regular price: 9.990 ден. 11.240
9.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS