HOEGERT мобилна кутија за алат HT7G081

HOEGERT мобилна кутија за алат HT7G081

2.990 ден.
Шифра на производ: 7G081
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Пренослива кутија за алат од 2 модуларни дела. Двата независни пространи модули заедно со отстранливиот носач, овозможуваат организирано складирање  и транспортирање на алат до 30 kg. Компактните димензии и можноста за расклопувањето на модулот,  овозможуваат транспорт со возило и испорака до работното место. Благодарение на ова, преносливата кутија е одлична за компаниите кои се занимаваат со сервисирање, во работилници за автомобили, но и за гаражата  на секој љубител на “Направи Сам”.
Совршено решение за професионалци кои ја ценат мобилноста, безбедноста и флексибилноста.


Карактеристики
• издржливи токи направени од ABS;
• функционалниот внатрешен послужавник овозможува пренос на мали алатки и елементи на кое било место;
• мали димензии и тежина;
• 2 сегменти - можност за користење на секој од нив посебно:
– горната кутија со затворач има послужавник за извлекување, во капакот има 2 организатори со проѕирен капак за складирање на мали делови и додатоци, секој со отстранливи прегради
– долната кутија е основата на целата преносна кутија и има вградени тркала и може да се користи како рачна кутија за алат.
• димензии:  450 x 360 x 640 mm;
• носивост до 30 kg;

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT мобилна кутија за алат HT7G081 Опис на производот Пренослива кутија за алат од 2 модуларни дела. Двата независни пространи модули заедно со отстранливиот носач, овозможуваат организирано складирање  и транспортирање на алат до 30 kg. Компактните димензии и можноста за расклопувањето на модулот,  овозможуваат транспорт со возило и испорака до работното место. Благодарение на ова, преносливата кутија е одлична за компаниите кои .. Category: Product #: 7G081 Regular price: 2.990 ден. 2.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS