HOEGERT круна за метал ( ø 57 mm ) HT6D429

HOEGERT круна за метал ( ø 57 mm ) HT6D429

650 ден.
Шифра на производ: 6D429
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
За дупчење на проодни дупки во дрво, пластика, ѕидни плочи, нерѓосувачки челик и други метали. Широкa применливост во градежништвото, услугите и работилниците. Кога се користи за работа со нерѓосувачки челик, на пример во кујнски мијалници, заради додатокот во составот на самата круна на 8% кобалт (челик М42) истиот обезбедува значително (50%) подолг животн век во споредба со круните за дупки со помал удел на кобалт.

Карактеристики
• тело изработено од висококвалитетен челик со голема брзина со додаток од 8% кобалт (Co).
• променливата шема на забите овозможува дупчење во материјали со променлива цврстина
• длабочина на сечење: 38 mm
• цврста конструкција на каросеријата со вертикални отвори за лесно отстранување на јадрото
• брзо и лесно менување на дупчалката за пила и пилот-дупчалката обезбедува удобно користење
• спакувани во картонски кутии

Технички податоци
ø 57 mm
 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT круна за метал ( ø 57 mm ) HT6D429 Опис на производот За дупчење на проодни дупки во дрво, пластика, ѕидни плочи, нерѓосувачки челик и други метали. Широкa применливост во градежништвото, услугите и работилниците. Кога се користи за работа со нерѓосувачки челик, на пример во кујнски мијалници, заради додатокот во составот на самата круна на 8% кобалт (челик М42) истиот обезбедува значително (50%) подолг животн век во споредба со к.. Category: Product #: 6D429 Regular price: 650 ден. 650
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО
КАЛИН ГРОУП ДОО © 2022. UKION SHOPS