HOEGERT кримп клешта за BNC, F, IEC & RCA коаксијални споеви HT1P198

HOEGERT кримп клешта за BNC, F, IEC & RCA коаксијални споеви HT1P198

2.480 ден.3.100 ден.
Шифра на производ: 1P198
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Клешта за стегање прави и аголни спојници од типот BNC, F, IEC и RCA, што овозможува прилагодување и стегање на конектори со различни должини.

Карактеристики
• глава изработена од висококвалитетен челик А3;
• за стегање прави и аголни споеви од типот BNC, F, IEC и RCA;
• дизајнирана за прилагодување и адаптирање на споеви со различни должини;
• ги стега зглобовите на жиците RG-59, RG-6, Triset-113 и Triset Profi жици;
• прецизен механизам за преклопување за прецизно стегање на врвовите;
• продолжените рачки ја зголемуваат силата на стегање и издржливоста на зглобовите;
• двокомпонентна, профилирана, анти-лизгачка, рачка за удобно држење и удобна употреба.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT кримп клешта за BNC, F, IEC & RCA коаксијални споеви HT1P198 Опис на производот Клешта за стегање прави и аголни спојници од типот BNC, F, IEC и RCA, што овозможува прилагодување и стегање на конектори со различни должини. Карактеристики • глава изработена од висококвалитетен челик А3; • за стегање прави и аголни споеви од типот BNC, F, IEC и RCA; • дизајнирана за прилагодување и адаптирање на споеви со различни должини; • ги стега зглобовите на жиц.. Category: Product #: 1P198 Regular price: 2.480 ден. 3.100
2.480
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2023. UKION SHOPS