HOEGERT клуч со зглобна крцкалка и заменливи адаптери HT1R395
  • HOEGERT клуч со зглобна крцкалка и заменливи адаптери HT1R395
  • HOEGERT клуч со зглобна крцкалка и заменливи адаптери HT1R395
  • HOEGERT клуч со зглобна крцкалка и заменливи адаптери HT1R395

HOEGERT клуч со зглобна крцкалка и заменливи адаптери HT1R395

1.890 ден.
Шифра на производ: 1R395
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
За одвртување и затегнување на навојните споеви кои завршуваат со хексагонален или дванаесетоаголен елемент за фиксирање. Благодарение на крцкалката, нема потреба да го вадите клучот од навртката , додека адаптерите овозможуваат работа со приклучоци со различни големини. Универзалната апликација овозможува нејзина употреба во механичарски работилници, како и за реновирање, градежни и монтажни работи.


Карактеристики
• клуч со прстен со големина 19 mm;
• изработен од висококвалитетен челик од легура на хром-ванадиум, цврст и издржлив;
• механизам на крцкалка со 72 заби;
• 1/4” адаптер за битови од шрафцигер;
• aдаптерите од 1/4” , 3/8”, 1/2” овозможуваат користење на овој клуч како стандардна крцкалка за приклучоци;
• зглобот овозможува прилагодување на навалувањето на главата и работа на тешко достапни места

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT клуч со зглобна крцкалка и заменливи адаптери HT1R395 Опис на производот За одвртување и затегнување на навојните споеви кои завршуваат со хексагонален или дванаесетоаголен елемент за фиксирање. Благодарение на крцкалката, нема потреба да го вадите клучот од навртката , додека адаптерите овозможуваат работа со приклучоци со различни големини. Универзалната апликација овозможува нејзина употреба во механичарски работилници, како и за реновирање, град.. Category: Product #: 1R395 Regular price: 1.890 ден. 1.890
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS