Распродадено
HOEGERT безконтактен инфраред термометар -50 +550°C HT8G429
 • HOEGERT безконтактен инфраред термометар -50 +550°C HT8G429
 • HOEGERT безконтактен инфраред термометар -50 +550°C HT8G429
 • HOEGERT безконтактен инфраред термометар -50 +550°C HT8G429

HOEGERT безконтактен инфраред термометар -50 +550°C HT8G429

1.950 ден.
Шифра на производ: 8G429
Достапност: Распродадено
Количина:

Опис на производот
Дигитален термометар дизајниран за бесконтактно мерење на температурата на предмети лоцирани надвор од опсегот, на долги растојанија, опасни за допир, тешко достапни или во движење. Главно се користи во професионални работилници и сервиси за автомобили, во индустријата, градежништвото и гастрономијата.

Карактеристики
• температурен опсег -50°C до 550°C;
• сооднос растојание до точка (D:S) 12:1;
• 2 режими Фаренхајт и Целзиусови;
• емисивност 0,1 ~ 1,0 прилагодлив;
• точност: 0,1°C/F;
• автоматско исклучување по 6 секунди;
• ласерскиот покажувач ја олеснува прецизната работа со уредот;
• се напојува со батерија од 9V (6F22).

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT безконтактен инфраред термометар -50 +550°C HT8G429 Опис на производот Дигитален термометар дизајниран за бесконтактно мерење на температурата на предмети лоцирани надвор од опсегот, на долги растојанија, опасни за допир, тешко достапни или во движење. Главно се користи во професионални работилници и сервиси за автомобили, во индустријата, градежништвото и гастрономијата. Карактеристики • температурен опсег -50°C до 550°C; • сооднос растојани.. Category: Product #: 8G429 Regular price: 1.950 ден. 1.950
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

 • +389 (2) 2401 015
 • +389 70 253 303
 • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2023. UKION SHOPS