EINHELL стабилен циркулар TC-TS 254 U
  • EINHELL стабилен циркулар TC-TS 254 U
  • EINHELL стабилен циркулар TC-TS 254 U
  • EINHELL стабилен циркулар TC-TS 254 U
  • EINHELL стабилен циркулар TC-TS 254 U
  • EINHELL стабилен циркулар TC-TS 254 U
  • EINHELL стабилен циркулар TC-TS 254 U

EINHELL стабилен циркулар TC-TS 254 U

13.490 ден.
Шифра на производ: TC-TS 254 U
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Einhell TC-TS 254 U е статилен циркулар  со високи перформанси за изведување прецизна и флексибилна работа. Цврстото паралелно стопирање овозможува изведување на надолжни сечења, а за без напор аголни пресеци може да се користи аголната водилка или сечилото на пилата што се навалува. Доколку е потребна поголема потпорна површина, достапни се стабилни странични маси. Моќниот мотор е дизајниран да се справи и со големи работи. Држачите на куќиштето се практични карактеристики за поставувње на испорачаните столпчиња и алати, стапчето за туркање и кабелот за напојување. Цврстата подрамка обезбедува пријатна работна висина од 870 mm.

Карактеристики
● Напојување: 220-240 V | 50 Hz
● Макс. моќност: 2200 W S1 / 2000 W S6 25%
● Вртежи: 4250 min^-1
● Диск за сечење: Ø 250 x 30 mm/ 24 заби
● Наклон на сечилото: 45 °
● Максимална дебелина на сечење на 45°: 65 mm
● Максимална дебелина на сечење на 90°: 85 mm
● Прилагодување на висината на дискот за сечење: 0 - 85 mm
● Дијаметар на адаптерот за аспиратор: 36 mm
● Работна висина: 830 mm
● Големина на работната површина: 563 x 583 mm
● Големина на левата плоча за проширување: 583 x 165 mm
● Големина на левата продолжена плоча: 583 x 16 mm

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_561471/Productsheet-4340510-tc-ts-254-u.pdf?_gl=1*cq347g*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwNTEwMDYzOS4yNC4xLjE3MDUxMDA2NzIuMjcuMC4w

Упатство за употреба
https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_558255/Manual-4340510-tc-ts-254-u.pdf

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL стабилен циркулар TC-TS 254 U Опис на производот Einhell TC-TS 254 U е статилен циркулар  со високи перформанси за изведување прецизна и флексибилна работа. Цврстото паралелно стопирање овозможува изведување на надолжни сечења, а за без напор аголни пресеци може да се користи аголната водилка или сечилото на пилата што се навалува. Доколку е потребна поголема потпорна површина, достапни се стабилни странични маси. Моќниот мот.. Category: Product #: TC-TS 254 U Regular price: 13.490 ден. 13.490
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS