EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit
 • EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit
 • EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit
 • EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit
 • EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit
 • EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit
 • EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit
 • EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit
 • EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit
 • EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit

EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit

2.100 ден.
Шифра на производ: 18V 2,5Ah
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Einhell 18V 2,5Ah PXC Starter Kit е идеална основа за започнување или проширување на опсегот Power X-Change во вашиот дом. Почетниот комплет со батерија на полнење од 18V 2,5 Ah Power X-Change PLUS и полнач за батерии со голема брзина е член на мултифункционалниот и целосно заменлив систем на батерии за полнење Power X-Change од Einhell. Батериите за полнење Power X-Change може да се користат универзално за снабдување со енергија и издржливост на секоја безжична алатка од целото семејство на производи во градината и работилницата. Полначите од серијата исто така може да се користат универзално за секоја батерија на полнење PXC. Предностите за купувачот се очигледни: една батерија на полнење и еден полнач за сите алатки не само што заштедуваат значителни трошоци за купување, туку и универзалната употреба помага да се заштити животната средина и обезбедува флексибилност и во домот и во градината. Исто така, ја елиминира неуредноста и хаосот од различни батерии и полначи на полнење за секоја посебна алатка. Висококвалитетната батерија на полнење се спротивставува на меморискиот ефект и самопразнењето кое обично е поврзано со батериите, за да обезбеди постојана висока моќност. 18 V 2,5 Ah Power X-Change е идеална основна батерија на полнење од семејството Power X-Change и исто така е погодна за употреба TWIN-PACK за апликации од 36 V. Активниот систем за управување со батерии контролиран со процес ABS има микропроцесор за трајно следење на параметрите на батеријата. Затоа обезбедува максимална безбедност, оптимални перформанси на алатот, максимално време на работа и максимален работен век. Тековното ниво на полнење може да се провери на LED дисплеј со 3 чекори. Куќиштето е дизајнирано да биде отпорно на прашина, корозија и механички влијанија. Има рачка за корито што овозможува лесно отстранување на батеријата од секоја алатка. Полначот за батерии со голема брзина е компактен во дизајнот и затоа зафаќа малку простор, а има вградени капи за суспензија за лесно закачување на ѕидот. Технологијата за брзо полнење значи кратко време на полнење, а за оптимално полнење и максимална безбедност, батеријата постојано се следи со интелигентен систем за управување со полнењето. Постои режим на освежување за повторно активирање на батериите кои претрпеле исцрпно празнење. Сите најнови информации ги обезбедува LED индикаторот за нивото на полнење во 6 фази.

Карактеристики
● Индикатор за нивото на полнење: 6-нивоа
● Подготвен за монтирање на ѕид
● Интелигентен систем за контрола за долго траење на батеријата
● Континуирана проверка на статусот и полнењето на батеријата
● Постепено полнење при длабоко празнење
● Напојување: 200-250 V | 50-60 Hz
● Излезен напон: 20V
● Време на полнење:- Батерија од 2,5 Ah: 50 мин.

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_472657/Productsheet-4512097-18v-2-5ah-pxc-starter-kit.pdf?_gl=1*15cwp6p*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwMzMxMjgwNi4xLjEuMTcwMzMxMzI4My41OS4wLjA.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL сет полнач+батерија 18V 2,5Ah PXC Starter Kit Опис на производот Einhell 18V 2,5Ah PXC Starter Kit е идеална основа за започнување или проширување на опсегот Power X-Change во вашиот дом. Почетниот комплет со батерија на полнење од 18V 2,5 Ah Power X-Change PLUS и полнач за батерии со голема брзина е член на мултифункционалниот и целосно заменлив систем на батерии за полнење Power X-Change од Einhell. Батериите за полнење Power X-Change може.. Category: Product #: 18V 2,5Ah Regular price: 2.100 ден. 2.100
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

 • +389 (2) 2401 015
 • +389 70 253 303
 • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS