EINHELL острилка за синџири за пили GC-CS 85 E
  • EINHELL острилка за синџири за пили GC-CS 85 E
  • EINHELL острилка за синџири за пили GC-CS 85 E
  • EINHELL острилка за синџири за пили GC-CS 85 E
  • EINHELL острилка за синџири за пили GC-CS 85 E
  • EINHELL острилка за синџири за пили GC-CS 85 E
  • EINHELL острилка за синџири за пили GC-CS 85 E

EINHELL острилка за синџири за пили GC-CS 85 E

3.190 ден.
Шифра на производ: GC-CS 85 E
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Острилката на синџири за пили GC-CS 85 E е компактен, робустен и сигурен помошник за прецизно острење на сите стандардни синџири за пила. Благодарение на вртливата клешта со вага за прецизно поставување на аголот на острење, сите носачи на ланецот може да се заострат без преместување. Застанувањето за длабочина го штити ланецот од прекумерно отстранување на материјалот.

Карактеристики
• Прилагодување на аголот на острење лево  0 °
• Подесување на аголот на острење десно  35 °
• Дијаметар на дискот за острење (внатрешен)  23 mm
• Дијаметар на диск за острење (надворешен)  108 mm
• Зрно од диск за острење  100
• Дебелина на дискот за острење  3,2 mm
• Макс. брзина   5500 мин-1
• Број на дискови за острење вклучени во испораката 1 парче
• Моќност 85 W
• Тежина на производот  1,89 кг

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL острилка за синџири за пили GC-CS 85 E Опис на производот Острилката на синџири за пили GC-CS 85 E е компактен, робустен и сигурен помошник за прецизно острење на сите стандардни синџири за пила. Благодарение на вртливата клешта со вага за прецизно поставување на аголот на острење, сите носачи на ланецот може да се заострат без преместување. Застанувањето за длабочина го штити ланецот од прекумерно отстранување на материјалот. Кара.. Category: Product #: GC-CS 85 E Regular price: 3.190 ден. 3.190
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS