EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F
 • EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F
 • EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F
 • EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F
 • EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F
 • EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F
 • EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F
 • EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F
 • EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F
 • EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F

EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F

7.290 ден.
Шифра на производ: TC-RH 800 4F
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Ротациониот чекан Einhell TC-RH 800 4F е помошник од 800 W со четири основни функции: дупчење, дупчење со чекан и длетање со и без фиксирање. Ротационите чекани се користат за груби работни задачи. Тие удираат и дупчат во цврсти материјал како камен и бетон. Ударните импулси буквално го „трошат“ материјалот, додека сечилото навлегува во материјалот преку ротационото движење и го разбива. Ротационите чекани се исто така погодни за работа на уривање, како и за кинење или откинување на тврди материјали како што се бетон, тула или камен. Ротациониот чекан пренесува до 2,6 Џули на алатот и создава одличен погон со пневматскиот ударен механизам за до 26 mm капацитет за дупчење во бетон. Прекинувачот за позиција е практичен за сите функции, додека големите површини со мек стисок обезбедуваат цврсто држење, а со тоа и безбедно ракување. Ротациониот чекан е опремен со брава за континуирано работење за пријатна и лесна работа и робустен држач за алат SDS-plus со полуавтоматско менување. Со сета моќ, електрониката за брзина обезбедува работа соодветна на материјалот и примената, а спојката што се лизга при преоптоварување гарантира безбедност. Бесконечно прилагодливиот стоп за длабочина на дупчењето е направен од цврста пластика. Доаѓа во E-Box Basic куфер за транспорт и складирање.

Карактеристики
● Изведба на дупчење во бетон до 26 mm
● Удари во минута 0-4500 min^-1
● Моќност 800 W
● Неактивен 0-930 мин^-1
● Напојувачки напон 220-240 V | 50 Hz
● Јачина на удар 2,6 Ј
● Држач за алат SDS Plus

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_512522/Productsheet-4257980-tc-rh-800-4f.pdf?_gl=1*a9g6km*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwNTIyMDM1Ni4yNS4xLjE3MDUyMjAzODcuMjkuMC4w

Упатство за употреба

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_482617/Manual-4257980-tc-rh-800-4f.pdf?_gl=1*15kz05j*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwNTIyMDM1Ni4yNS4xLjE3MDUyMjIwMDUuNjAuMC4w


 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL електро пневматска дупчалка TC-RH 800 4F Опис на производот Ротациониот чекан Einhell TC-RH 800 4F е помошник од 800 W со четири основни функции: дупчење, дупчење со чекан и длетање со и без фиксирање. Ротационите чекани се користат за груби работни задачи. Тие удираат и дупчат во цврсти материјал како камен и бетон. Ударните импулси буквално го „трошат“ материјалот, додека сечилото навлегува во материјалот преку ротационото движење и г.. Category: Product #: TC-RH 800 4F Regular price: 7.290 ден. 7.290
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

 • +389 (2) 2401 015
 • +389 70 253 303
 • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS