EINHELL електрична моторна пила GH-EC 1835
 • EINHELL електрична моторна пила GH-EC 1835
 • EINHELL електрична моторна пила GH-EC 1835
 • EINHELL електрична моторна пила GH-EC 1835
 • EINHELL електрична моторна пила GH-EC 1835
 • EINHELL електрична моторна пила GH-EC 1835
 • EINHELL електрична моторна пила GH-EC 1835
 • EINHELL електрична моторна пила GH-EC 1835
 • EINHELL електрична моторна пила GH-EC 1835

EINHELL електрична моторна пила GH-EC 1835

6.190 ден.
Шифра на производ: GH-EC 1835
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Електричната моторна пила GH-EC 1835 е корисна, ефикасна алатка и сигурен помошник за пилање огревно дрво, за разредување и за сечење мали дрвја. Квалитетната шина и ланец од ОРЕГОН обезбедуваат оптимални перформанси на сечењето. Ланецот може да се затегне и менува без алат. За добар пренос на енергија и долг работен век, постои висококвалитетен, робустен метален запчаник. Уредот за заштита од повратен удар со инстант механичка сопирачка со синџир ќе го запре ланецот веднаш ако GH-EC 1835 ненадејно се крене назад. Големиот прозорец овозможува лесно да се провери колку масло има во резервоарот за масло на системот за автоматско подмачкување на синџирот. Големиот брз прицврстувач за отворање на филтерот обезбедува лесно полнење на маслото. За безбедност во случај на скокање на ланецот од шината, има завртка за фаќање на синџирот. Цврстиот стопер со канџи направен од метал обезбедува безбедно ракување, а исто така служи и како точка на вртење при пилање хоризонтални стебла. Клипот за ослободување од тресење го штити кабелот за напојување.

Карактеристики
• Чекор на синџирот 9,5 мм
• Дебелина на ланецот 1,3 мм
• Должина на сечење 32,5 см
• Макс. брзина на синџирот 13,5 m/s
• Содржина на резервоарот за масло 160 ml
• Моќност 1800 W
• Должина на напојувачкиот кабел 0,15 m
• Тежина на производот 5,38 кг
• Должина на мечот 35 см

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL електрична моторна пила GH-EC 1835 Опис на производот Електричната моторна пила GH-EC 1835 е корисна, ефикасна алатка и сигурен помошник за пилање огревно дрво, за разредување и за сечење мали дрвја. Квалитетната шина и ланец од ОРЕГОН обезбедуваат оптимални перформанси на сечењето. Ланецот може да се затегне и менува без алат. За добар пренос на енергија и долг работен век, постои висококвалитетен, робустен метален запчаник. Уред.. Category: Product #: GH-EC 1835 Regular price: 6.190 ден. 6.190
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

 • +389 (2) 2401 015
 • +389 70 253 303
 • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS