EINHELL eлектричен рачен циркулар TC-CS 1400
  • EINHELL eлектричен рачен циркулар TC-CS 1400
  • EINHELL eлектричен рачен циркулар TC-CS 1400
  • EINHELL eлектричен рачен циркулар TC-CS 1400
  • EINHELL eлектричен рачен циркулар TC-CS 1400
  • EINHELL eлектричен рачен циркулар TC-CS 1400

EINHELL eлектричен рачен циркулар TC-CS 1400

4.990 ден.
Шифра на производ: TC-CS 1400
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Рачната кружна пила TC-CS 1400 е многу моќна DIY алатка и разноврсен помошник на бројни работни места за сечење на дрво. Аголот на длабочина и навалување на пилата може да се прилагоди без алатки, а со сечилото можете да направите прави резови и резови под агол. Сплитерот спречува сечилото да се заглави и затоа нуди дополнителна безбедност за човекот и материјалот. Благодарение на големата, ергономска рачка, рачната кружна пила TC-CS 1400 е добра за одржување и удобно и правилно ракување. Функцијата Soft Start обезбедува непречена работа и безбедно работење. Обезбедена е и врска за директна екстракција на прашина. Цврстото галванизирано сечило на TC-CS 1400, нуди извонредно лизгачки својства за точно, континуирано сечење.

Kарактеристики
● Моќност: 1.400 W
● Вртежи во минута: 5.200 мин-1
● Длабочина на сечење на 90°/45°: 66 / 45 mm
● Диск: Ø 190 x Ø 30 x 2,5 mm / 24 заби
● Тежина: 4,3 кг

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_385465/Productsheet-4330937-tc-cs-1400.pdf?_gl=1*lnwxij*_ga*MTY3MTgxMTE4MS4xNzAzNTQ5MjY0*_ga_XW0YB2B1N4*MTcwNDE0NTY0Ni4zLjAuMTcwNDE0NTY0Ni4wLjAuMA..

Упатство за употреба
https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_460961/Manual-4330937-tc-cs-1400.pdf?_gl=1*ym16zk*_ga*MTY3MTgxMTE4MS4xNzAzNTQ5MjY0*_ga_XW0YB2B1N4*MTcwNDE0NzQ1MS40LjAuMTcwNDE0NzQ1MS4wLjAuMA..

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL eлектричен рачен циркулар TC-CS 1400 Опис на производот Рачната кружна пила TC-CS 1400 е многу моќна DIY алатка и разноврсен помошник на бројни работни места за сечење на дрво. Аголот на длабочина и навалување на пилата може да се прилагоди без алатки, а со сечилото можете да направите прави резови и резови под агол. Сплитерот спречува сечилото да се заглави и затоа нуди дополнителна безбедност за човекот и материјалот. Благодарение.. Category: Product #: TC-CS 1400 Regular price: 4.990 ден. 4.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS