EINHELL батериски ударен одвртувач IMPAXXO 18/400
  • EINHELL батериски ударен одвртувач IMPAXXO 18/400
  • EINHELL батериски ударен одвртувач IMPAXXO 18/400
  • EINHELL батериски ударен одвртувач IMPAXXO 18/400
  • EINHELL батериски ударен одвртувач IMPAXXO 18/400
  • EINHELL батериски ударен одвртувач IMPAXXO 18/400

EINHELL батериски ударен одвртувач IMPAXXO 18/400

10.790 ден.
Шифра на производ: IMPAXXO 18/400
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Батерискиот ударен одвртувач Impaxxo 18/400 без напор се справува  со големи или долги завртки, а за разлика од користењето на ударна дупчалка, помага да се намали оптоварувањето на зглобовите на корисникот. Како член на семејството Power-X-Change, сите батерии за полнење од висококвалитетната системска серија може да се користат за ударниот одвртувач. Безжичениот ударен одвртувач е погоден за цела низа работни места во домот, работниот простор и особено во гаражата. Уредот се напојува од моторот без четкички Einhell PurePOWER. Овој мотор без четки нуди поголема моќност и подолго време на работа од конвенционалните мотори со јаглеродни четки. Неговиот висок вртежен момент го прави лесен за работа за ослободување на пр. навртки на тркалата. Достапни се три поставки за брзина за оптимално прилагодување на брзината. Овој ударен одвртувач доаѓа со робустен 1/2" надворешен квадратен држач за насадни клучеви, а исто така има и LED светло за оптимално осветлување на работната површина. Во испораката се вклучени и адаптер за навртување и практичен комплет насадни клучеви за менување гуми на возилата. Испораката не вклучува батерија или полнач. Овие артикли се достапни посебно, на пр. како практичен сет за стартер во различни големини.


Карактеристики
● Напојување: 18 V
● Мотор без четкички
● Вртежи: 0 - 2100 мин. ^ -1
● Макс. вртежен момент: 400 Nm
● Вкл. 1 парче. адаптер 1/2' - 1/4', 3 ЕЕЗ. инсерти
● Без батерија и полнач

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_561260/Productsheet-4510070-impaxxo-18-400.pdf?_gl=1*1s3w9jn*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwMzYzMTc0My42LjEuMTcwMzYzMTc3OC4yNS4wLjA.

Упатство за употреба
https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_522642/Manual-4510070-impaxxo-18-400.pdf?_gl=1*1gnpl5l*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwMzYzMTc0My42LjEuMTcwMzYzMzU0OC42MC4wLjA.

Видео
https://youtu.be/B7qNFucJDOY

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL батериски ударен одвртувач IMPAXXO 18/400 Опис на производот Батерискиот ударен одвртувач Impaxxo 18/400 без напор се справува  со големи или долги завртки, а за разлика од користењето на ударна дупчалка, помага да се намали оптоварувањето на зглобовите на корисникот. Како член на семејството Power-X-Change, сите батерии за полнење од висококвалитетната системска серија може да се користат за ударниот одвртувач. Безжичениот ударен одврту.. Category: Product #: IMPAXXO 18/400 Regular price: 10.790 ден. 10.790
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS