EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo
 • EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo
 • EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo
 • EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo
 • EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo
 • EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo
 • EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo
 • EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo
 • EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo
 • EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo

EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo

10.740 ден.
Шифра на производ: TP-CS 18/190 Li BL - Solo
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Безжичната рачна кружна пила Einhell TP-CS 18/190 Li BL-Solo е моќен член на семејството Power X-Change од Einhell. Висококвалитетните литиум-јонски батерии за полнење од системската серија може слободно да се комбинираат со сите PXC уреди. Уредот се напојува од моторот без четкички Einhell PurePOWER. Овој мотор без четки нуди поголема моќност и подолго време на работа од конвенционалните мотори со јаглеродни четки. Безжичната рачна кружна пила е практична и лесна за ракување благодарение на опциите за прилагодување без алат за длабочина на сечење и агол на навалување, како и механизмот за лесна промена на сечилото на пилата преку бравата на вретеното. Сплитерот се прилагодува на длабочината на сечењето, додека паралелното стопирање овозможува прецизни и чисти сечења. Големата рачка нуди безбедно и сигурно држење за да се спречи замор додека работите. Висококвалитетната маса за пила е изработена од робустен, но лесен алуминиум. Сечилото за пила со високо квалитетен карбид обезбедува прецизни и чисти сечења. Адаптерот за вадење прашина помага да се одржува чистота на работното место. Висококвалитетното LED осветлување обезбедува оптимално усогласување на областа за сечење. Безжичната рачна кружна пила е компатибилна со сите водилни шини на Einhell. Овој производ доаѓа без батерија или полнач. Истите се достапни одделно, на пример како практичен стартер сет.

Карактеристики
● Напојување: 18 V
● Брзина на мирување: 3800 minˉ¹
● Диск за сечење: Ø 190 x Ø 20 mm / 24 заби
● Длабочина на сечење на 90°: 65 mm
● Без батерија и полнач

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_561152/Productsheet-4331210-tp-cs-18-190-li-bl-solo.pdf?_gl=1*18sq861*_ga*MTAzMjM4MjEzNi4xNzA4Mjg4NDEy*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwODI4ODQxMS4xLjEuMTcwODI4OTkwNC42MC4wLjA.


Упатство за употреба
https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_553177/Manual-4331210-tp-cs-18-190-li-bl-solo.pdf?_gl=1*1xc7wd6*_ga*MTAzMjM4MjEzNi4xNzA4Mjg4NDEy*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwODI4ODQxMS4xLjEuMTcwODI5MDUzNy42MC4wLjA.


 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL батериски рачен циркулар TP-CS 18/190 Li BL - Solo Опис на производот Безжичната рачна кружна пила Einhell TP-CS 18/190 Li BL-Solo е моќен член на семејството Power X-Change од Einhell. Висококвалитетните литиум-јонски батерии за полнење од системската серија може слободно да се комбинираат со сите PXC уреди. Уредот се напојува од моторот без четкички Einhell PurePOWER. Овој мотор без четки нуди поголема моќност и подолго време на работа од конве.. Category: Product #: TP-CS 18/190 Li BL - Solo Regular price: 10.740 ден. 10.740
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

 • +389 (2) 2401 015
 • +389 70 253 303
 • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS