EINHELL батериски пиштол за фарбање TC-SY 18/60 Li-Solo
  • EINHELL батериски пиштол за фарбање TC-SY 18/60 Li-Solo
  • EINHELL батериски пиштол за фарбање TC-SY 18/60 Li-Solo
  • EINHELL батериски пиштол за фарбање TC-SY 18/60 Li-Solo
  • EINHELL батериски пиштол за фарбање TC-SY 18/60 Li-Solo
  • EINHELL батериски пиштол за фарбање TC-SY 18/60 Li-Solo

EINHELL батериски пиштол за фарбање TC-SY 18/60 Li-Solo

4.790 ден.
Шифра на производ: TC-SY 18/60 Li-Solo
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Безжичниот систем за прскање бои Einhell TC-SY 18/60 Li-Solo е погоден за прскање бои и глазури, детергенти и средства за импрегнирање, како и масла. Рачниот систем е погоден за мали и средни работни површини, а меката рачка овозможува безбедно и удобно ракување со пиштолот за прскање. Како моќен и флексибилен член на семејството Power X-Change, сите батерии  со висококвалитетните литиум-јонски ќелии може да се комбинираат со пиштолот за прскање. Батеријата и полначот од серијата Power X-Change не се вклучени и се продаваат одделно. Моторот испорачува до 650 ml во минута преку прилагодливиот воздушен капак за вертикални, хоризонтални и ситенасочни млазници; Главата за прскање е отстранлива за чистење на сите елементи што носат боја. Регулирањето на количината на боја служи за идеално прилагодување на апликацијата на бојата. За складирање што заштедува простор, на куќиштето е прикачен уред за суспензија. Испораката вклучува 2 млазници за различни вискозности на лак и глазура и контејнер од 100 ml за тестирање на вискозноста, четка за чистење за чистење на подигачот и игла за чистење  на прскалката, плус сад за боја од 800 ml со мерна скала и соодветен капак.

Карактеристики
● Напојување: 18 V 
● Проток: 650 mL/min
● Макс. вискозитет: 60 DIN-сек
● Волумен на резервоарот 800 mL
● Без батерија и полнач

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_561122/Productsheet-4260025-tc-sy-18-60-li-solo.pdf?_gl=1*125pv2t*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwNjYzOTc3MS4yNi4xLjE3MDY2Mzk5OTEuNTYuMC4w


Упатство за употреба

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_509502/Manual-4260025-tc-sy-18-60-li-solo.pdf?_gl=1*1fiuiv*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwNjYzOTc3MS4yNi4xLjE3MDY2NDEwNzMuNjAuMC4w

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL батериски пиштол за фарбање TC-SY 18/60 Li-Solo Опис на производот Безжичниот систем за прскање бои Einhell TC-SY 18/60 Li-Solo е погоден за прскање бои и глазури, детергенти и средства за импрегнирање, како и масла. Рачниот систем е погоден за мали и средни работни површини, а меката рачка овозможува безбедно и удобно ракување со пиштолот за прскање. Како моќен и флексибилен член на семејството Power X-Change, сите батерии  со висококвалитетн.. Category: Product #: TC-SY 18/60 Li-Solo Regular price: 4.790 ден. 4.790
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS