EINHELL батериски мултифункционален алат VARRITO
  • EINHELL батериски мултифункционален алат VARRITO
  • EINHELL батериски мултифункционален алат VARRITO
  • EINHELL батериски мултифункционален алат VARRITO
  • EINHELL батериски мултифункционален алат VARRITO
  • EINHELL батериски мултифункционален алат VARRITO

EINHELL батериски мултифункционален алат VARRITO

5.490 ден.
Шифра на производ: VARRITO
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Безжичната мултифункционална алатка на Einhell Varrito е флексибилен, висококвалитетен помошник за работи за доградба и реновирање. Благодарение на неговите сеопфатни карактеристики, помага да се завршат работните како што се пилање, брусење/брусење или стругање без напор. Тој е член на семејството Power-X-Change, така што уживате во сите предности на висококвалитетната литиум-јонска технологија на Einhell. Безжичната мултифункционална алатка е висококвалитетна дизајнирана за ергономско работење, така што заштедува голем напор кога се користи во пракса. Брзото ослободување, на пример, ви помага да менувате додатоци без дополнителни алатки. Исто така има магнетна фиксација на алатот за брзо и удобно подготвување на алатот. Фиксацијата со 12-пински алат овозможува флексибилно позиционирање на опремата. Електрониката за брзина овозможува алатот да се прилагоди на конкретниот материјал и примена. Varrito работи со 22.000 до 40.000 вибрации за да ви овозможи да работите со прецизност. За безбедно и удобно работење, има мека рачка. Производот се испорачува со делта плоча за брусење/шмирглање и сет од девет листови абразивна хартија со различни големини на гранулација (3*P60/3*P80/3*P120). Скреперка, нож за пила за дрво и пластика, дополнителен BIM нож за пила за метал, сегментна сечило за пила за дрво, пластика и мек метал (HSS), како и дијамантска сечива за пила за спојници на плочки сите се дел од пакетот исто така. Varrito е член на серијата Power X-Change. Предностите на безжичната алатка се очигледни: пречките кабли, опасностите од сопнување и одвлекувањето на вниманието предизвикани од ограничените движења се минато благодарение на новата генерација на моќни и долготрајни безжични алатки од Einhell. Батериите со висококвалитетни литиум-јонски ќелии може да се користат за сите членови на семејството Power X-Change. Овој производ доаѓа без батерија и полнач што може да се купи одделно.

Карактеристики
● Моќност: 18 V
● Брзина на осцилирање: 11000 – 20000 minˉ¹
● Агол на осцилација: 3,2 °
● Големина на шкурка: 93 x 93 x 93 mm
● Удобна промена на додатокот благодарение на магнетната фиксација на алатот
● Се испорачува без батерија и полнач
Стандардна галантерија: Триаголна плоча за брусење/шмирглање, 9 x хартија за брусење/шмиргла (3*P60/3*P80/3*P120), стругалка, сечило за пила за дрво и пластика (HCS), Сечило за сегментна пила за дрво, Пластика и мек метал (HSS)

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_562180/Productsheet-4465160-varrito.pdf?_gl=1*1g705nn*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwNDcyNjg3OS4yMS4xLjE3MDQ3MjY5MzEuOC4wLjA.

Упатство за употреба
https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_525120/Manual-4465160-varrito.pdf?_gl=1*zj7qo0*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwNDcyNjg3OS4yMS4xLjE3MDQ3Mjc5MzYuNjAuMC4w

Видео
https://youtu.be/MbjirzF92vM

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL батериски мултифункционален алат VARRITO Опис на производот Безжичната мултифункционална алатка на Einhell Varrito е флексибилен, висококвалитетен помошник за работи за доградба и реновирање. Благодарение на неговите сеопфатни карактеристики, помага да се завршат работните како што се пилање, брусење/брусење или стругање без напор. Тој е член на семејството Power-X-Change, така што уживате во сите предности на висококвалитетната литиум-.. Category: Product #: VARRITO Regular price: 5.490 ден. 5.490
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS