EINHELL батериска штафилица за гипс картон TE-DY 18 Li-Solo
  • EINHELL батериска штафилица за гипс картон TE-DY 18 Li-Solo
  • EINHELL батериска штафилица за гипс картон TE-DY 18 Li-Solo
  • EINHELL батериска штафилица за гипс картон TE-DY 18 Li-Solo
  • EINHELL батериска штафилица за гипс картон TE-DY 18 Li-Solo
  • EINHELL батериска штафилица за гипс картон TE-DY 18 Li-Solo

EINHELL батериска штафилица за гипс картон TE-DY 18 Li-Solo

5.100 ден.
Шифра на производ: TE-DY 18 Li-Solo
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Безжичната штрафилица за гипс картон Einhell TE-DY 18 Li-Solo обезбедува прецизни и моќни перформанси за време на реновирање и монтажни работи со гипс картон, истовремено обезбедувајќи флексибилност во работата. Како член на семејството Power X-Change, сите батерии од оваа системска серија може да се користат и комбинираат без ограничувања. Точното фиксирање на длабочината на заштрафување се врши со помош на прилагодливо запирање на длабочината. Лесната работа е овозможена со прилагодливата континуирана работа. Интегрираната спојка за притисок овозможува навртување погодно за корисникот. Краткиот, лесен дизајн со ергономски обликувани површини со мека рачка обезбедува пријатен процес на работа што го цени искусниот ентузијаст „Направи сам“. Благодарение на LED осветлувањето на батериската штрафилица, тој може оптимално да работи и во темни области. Промената на битовите се одвива брзо и интуитивно преку магнетниот држач за битови (6,35 mm/¼"). Опремата вклучува практичен држач за ремен, кој овозможува средно складирање на штрафилицата. Доаѓа во практичен куфер E-Box. Power X-Change батерија и полнач се достапни одделно.

Карактеристики
● Напојување: 18 V
● Вртежи: 0-4000 minˉ¹
● Вртежен момент: 6 Nm
● Чак (држач): 6,35 mm / ¼" ● Без батерија и полнач

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_564050/Productsheet-4259980-te-dy-18-li-solo.pdf?_gl=1*1nuqv8x*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwNDMyMzI3Ny4xNC4xLjE3MDQzMjMzNjEuNDguMC4w

Упатство за употреба
https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_578855/Manual-4259980-te-dy-18-li-solo.pdf?_gl=1*wki6uz*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwNDMyNTI5My4xNS4wLjE3MDQzMjUyOTMuNjAuMC4w

Видео

https://youtu.be/bY2H9QG8x7M

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL батериска штафилица за гипс картон TE-DY 18 Li-Solo Опис на производот Безжичната штрафилица за гипс картон Einhell TE-DY 18 Li-Solo обезбедува прецизни и моќни перформанси за време на реновирање и монтажни работи со гипс картон, истовремено обезбедувајќи флексибилност во работата. Како член на семејството Power X-Change, сите батерии од оваа системска серија може да се користат и комбинираат без ограничувања. Точното фиксирање на длабочината на з.. Category: Product #: TE-DY 18 Li-Solo Regular price: 5.100 ден. 5.100
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS