EINHELL батериска пневматска дупчалка HEROCCO 18/20
 • EINHELL батериска пневматска дупчалка HEROCCO 18/20
 • EINHELL батериска пневматска дупчалка HEROCCO 18/20
 • EINHELL батериска пневматска дупчалка HEROCCO 18/20
 • EINHELL батериска пневматска дупчалка HEROCCO 18/20
 • EINHELL батериска пневматска дупчалка HEROCCO 18/20
 • EINHELL батериска пневматска дупчалка HEROCCO 18/20
 • EINHELL батериска пневматска дупчалка HEROCCO 18/20
 • EINHELL батериска пневматска дупчалка HEROCCO 18/20

EINHELL батериска пневматска дупчалка HEROCCO 18/20

13.990 ден.
Шифра на производ: HEROCCO 18/20
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Батериската пневматска дупчалка Herocco 18/20 на Einhell е сигурен изведувач: за дупчење, ударно дупчење или длетување со или без заклучување. Уредот се напојува од моторот без четкички Einhell PurePOWER. Овој мотор без четки нуди поголема моќност и подолго време на работа од конвенционалните мотори со јаглеродни четки. Дизајнирани како член на семејството Power X-Change, сите батерии за полнење од системската серија може да се користат флексибилно и без ограничувања во производите и градинарски алат од системската серија. Пневматскиот механизам за удар, кој има фреквенција до 5.500 удари во минута, прави дупчење дури и во бетон без напор - со моќност на удар од 2,2 џули и капацитет на дупчење во бетон од 20 милиметри. Алатките може брзо да се менуваат благодарение на универзалната SDS-плус чашка за алат со функција за автоматско лизгање. Електрониката за брзина е фино прилагодлива за чувствителна работа. За удобно и неуморно ракување, областа за држење е ергономски дизајнирана и има мека рачка. LED светлото обезбедува оптимално осветлување на работната површина. Производот е испорачан со магнетен адаптер за битови за навртување во кутија за транспорт и складирање E-Box. Батериите и полначот се достапни посебно. За оптимална работа, се препорачува да користите батерија од 3,0 Ah или повисока.


Карактеристики
● 3 напојување: 18 V
● Вртежи во мирување: 0 – 1200 minˉ¹
● Фреквенција на удар: 0 – 5500 minˉ¹
● Сила на удар: 2,2 Ј
● Капацитет на дупчење во бетон: 20 mm
● Без батерија и полнач
Додатоци: Магнетен држач, E-Box куфер

https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_604754/Productsheet-4513900-herocco-18-20.pdf?_gl=1*159248z*_ga*MTUxMzU2OTEyMC4xNzAzMzEyODA3*_ga_DNPSVZ3N3B*MTcwMzcxNzUyOS43LjEuMTcwMzcxNzU4MC45LjAuMA..

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

EINHELL батериска пневматска дупчалка HEROCCO 18/20 Опис на производот Батериската пневматска дупчалка Herocco 18/20 на Einhell е сигурен изведувач: за дупчење, ударно дупчење или длетување со или без заклучување. Уредот се напојува од моторот без четкички Einhell PurePOWER. Овој мотор без четки нуди поголема моќност и подолго време на работа од конвенционалните мотори со јаглеродни четки. Дизајнирани како член на семејството Power X-Change, сите .. Category: Product #: HEROCCO 18/20 Regular price: 13.990 ден. 13.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

 • +389 (2) 2401 015
 • +389 70 253 303
 • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2024. UKION SHOPS