HOEGERT ласерско метро, 40м HT4M322

HOEGERT ласерско метро, 40м HT4M322

3.220 ден.
Шифра на производ: 4M322
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производ
Професионален ласерски мерач на растојание за мерење растојанија, волумени и средни должини. За употреба при градежни, конструктивни и работи при реновирање. Високата прецизност која овозможува мерења  внатре и на отворено.

Карактеристики
• интуитивен за употреба;
• опсег до 40 m со +/- 3 mm точност;
• овозможува мерења на пресек, површина и волумен;
• опции за додавање/одземање резултати;
• овозможува индиректно мерење на должина на пресек користејќи ја Питагоровата теорема;
• опции за предни/задни мерни точки;
• опции за единица m / ft / инчи;
• автоматско снимање на последните 30 мерења;
• лесен за читање дисплеј со позадинско осветлување;
• удобен, ергономски, компактен облик;
• мала тежина;
• мерење на тешко достапни места.
 

Техничкки податоци
40м

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT ласерско метро, 40м HT4M322 Опис на производ Професионален ласерски мерач на растојание за мерење растојанија, волумени и средни должини. За употреба при градежни, конструктивни и работи при реновирање. Високата прецизност која овозможува мерења  внатре и на отворено. Карактеристики • интуитивен за употреба; • опсег до 40 m со +/- 3 mm точност; • овозможува мерења на пресек, површина и волумен; • опции за додавање/од.. Category: Product #: 4M322 Regular price: 3.220 ден. 3.220
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО
КАЛИН ГРОУП ДОО © 2022. UKION SHOPS