HOEGERT виткач на цевки за сопирачки  HT8G375
  • HOEGERT виткач на цевки за сопирачки  HT8G375
  • HOEGERT виткач на цевки за сопирачки  HT8G375

HOEGERT виткач на цевки за сопирачки HT8G375

990 ден.
Шифра на производ: 8G375
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Виткач со 2 валјаци неопходен за свиткување на цевки на сопирачки. Комплетот вклучува заменливи прстени, прилагодени на дијаметарот на свитканата цевка. Исто така се користи за обликување на цевки со помал дијаметар, како што се цевки за системи за климатизација, вентилација или греење на автомобили.

Карактеристики
• опсег на дијаметри на поддржани цевки:
   4,75 mm – 3/16
   6,35 mm – 1/4
   7,95 mm – 5/16
   9,53 mm – 3/8 
• агол на свиткување на цевките од 90 °;
• за бакарни и алуминиумски цевки

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT виткач на цевки за сопирачки HT8G375 Опис на производот Виткач со 2 валјаци неопходен за свиткување на цевки на сопирачки. Комплетот вклучува заменливи прстени, прилагодени на дијаметарот на свитканата цевка. Исто така се користи за обликување на цевки со помал дијаметар, како што се цевки за системи за климатизација, вентилација или греење на автомобили. Карактеристики • опсег на дијаметри на поддржани цевки:    4,75 mm – 3/16.. Category: Product #: 8G375 Regular price: 990 ден. 990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2023. UKION SHOPS