HOEGERT универзална мерна клешта HT1E621

HOEGERT универзална мерна клешта HT1E621

1.990 ден.2.340 ден.
Производител: HOEGERT
Шифра на производ: 1E621
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Мерачот е опремен со стеги за мерење на наизменична струја во еден проводник со индукција. Се користи за дијагностицирање и откривање на неисправни електрични компоненти. Се користи во автомобилската, електричната и инсталациската индустрија.

Карактеристики
• TRUE RMS мери наизменична струја и напон – прецизна RMS вредност и за синусоидните и за деформираните бранови форми;
• NCV овозможува бесконтактно откривање на струја во кабли;
• DATA HOLD ја задржува моментално измерената вредност на екранот;
• SELECT – избор на функција;
• RANGE – се префрла помеѓу автоматско и рачно избирање на опсегот на работа;
• MIN / MAX ги задржува минималните / максималните мерења на екранот;
• мултиметарот мери DC и AC напон до 600 V, наизменична струја до 600 A и отпор до 40 MΩ, врши тестови на диоди и континуитет;
• голем LCD екран со позадинско осветлување овозможува прикажување и читање 5999 броеви дури и во темница;
• вградената светилка овозможува работа ноќе и во темница;
• удобен, ергономски, компактен облик овозможува удобно работење со една рака;
• напојување од 3x1,5 V AAA батерии, подолго траење на батеријата благодарение на автоматското исклучување;
• макс. дијаметар на измерениот кабел е 20 mm;
• вклучени тест водилки.

Технички податоци
• Мерење на наизменичен напон 0-600 V
• Мерење на еднонасочен напон 0-600 V
• AC мерење макс. 600 А
• Мерење на отпор 0-40 MΩ

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT HOEGERT универзална мерна клешта HT1E621 Опис на производот Мерачот е опремен со стеги за мерење на наизменична струја во еден проводник со индукција. Се користи за дијагностицирање и откривање на неисправни електрични компоненти. Се користи во автомобилската, електричната и инсталациската индустрија. Карактеристики • TRUE RMS мери наизменична струја и напон – прецизна RMS вредност и за синусоидните и за деформираните бранови форми;.. Category: Product #: 1E621 Regular price: 1.990 ден. 2.340
1.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО
КАЛИН ГРОУП ДОО © 2022. UKION SHOPS