HOEGERT универзален мултиметар FULL-SMART pen type HT1E615
 • HOEGERT универзален мултиметар FULL-SMART pen type HT1E615
 • HOEGERT универзален мултиметар FULL-SMART pen type HT1E615
 • HOEGERT универзален мултиметар FULL-SMART pen type HT1E615
 • HOEGERT универзален мултиметар FULL-SMART pen type HT1E615

HOEGERT универзален мултиметар FULL-SMART pen type HT1E615

1.140 ден.
Шифра на производ: 1E615
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Дигиталниот мултиметар се користи за дијагностика и откривање на неисправни делови од електрични инсталации. Благодарение на технологијата FULLSMART, многу е лесен за користење, дури и неискусни корисници можат да го користат. Се користи во автомобилската индустрија, електро и инсталационата индустрија.

Карактеристики
• SMART технологија - самиот мултиметар го препознава измерениот параметар и автоматски го прилагодува опсегот на мерење (AUTO RANGE) на DC и AC напон, тестирање на диоди или отпор;
• SELECT – овозможува префрлување на функции за бесконтактно мерење на NCV / капацитет / фреквенција / напон;
• TRUE RMS мерење на наизменична струја и напон - прецизно определување на ефективната вредност на струјата и за синусоидални и за искривената бранова форма;
• NCV овозможува бесконтактно откривање на струја во каблите;
• DATA HOLD овозможува тековно измерената вредност да се зачува на екранот;
• мултиметарот овозможува мерење на наизменичен и еднонасочен напон до 600 V, отпорност до 40 MΩ, капацитет до 4 mF, фреквенции до 4 mHz, тест за континуитет и батерија 1,5 / 9 V;
• има голем LCD дисплеј со позадинско осветлување со максимално отчитување од 4000;
• вградените светилки овозможуваат работа ноќе и во темница;
• гумената обвивка штити од механички оштетувања;
• удобен, ергономски и компактен облик овозможува удобно ракување со една рака;
• се напојува со 2x1,5V AAA батерија, продолжено траење на батеријата благодарение на функцијата за автоматско исклучување
• комплетот вклучува мерен кабел.

Технички податоци
Мерење на наизменичен напон: 0-600 V
Мерење на еднонасочен напон: 0-600 V
Мерење на капацитет: макс. 4 mF
Мерење на отпор: 40 MΩ
Мерење на фреквенција: 4 mHz
Тест на батеријата: 1,5 / 9 V

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT универзален мултиметар FULL-SMART pen type HT1E615 Опис на производот Дигиталниот мултиметар се користи за дијагностика и откривање на неисправни делови од електрични инсталации. Благодарение на технологијата FULLSMART, многу е лесен за користење, дури и неискусни корисници можат да го користат. Се користи во автомобилската индустрија, електро и инсталационата индустрија. Карактеристики • SMART технологија - самиот мултиметар го препознава из.. Category: Product #: 1E615 Regular price: 1.140 ден. 1.140
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

 • +389 (2) 2401 015
 • +389 70 253 303
 • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2023. UKION SHOPS