HOEGERT универзален дигитален мултиметар FULL-SMART  HT1E605
  • HOEGERT универзален дигитален мултиметар FULL-SMART  HT1E605
  • HOEGERT универзален дигитален мултиметар FULL-SMART  HT1E605
  • HOEGERT универзален дигитален мултиметар FULL-SMART  HT1E605

HOEGERT универзален дигитален мултиметар FULL-SMART HT1E605

1.440 ден.
Шифра на производ: 1E605
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Дигиталниот мултиметар се користи за дијагностика и откривање на неисправни делови од електрични инсталации. Благодарение на технологијата FULLSMART, многу е лесен за користење, дури и неискусни корисници можат да го користат. Се користи во автомобилската индустрија, електро и инсталационата индустрија.

Карактеристики
• SMART технологија - самиот мултиметар го препознава измерениот параметар и автоматски го прилагодува опсегот на мерење (AUTO Опсег) на еднонасочен и наизменичен напон, тестирање на диоди или отпор;
• SELECT – овозможува префрлување на функции за бесконтактно мерење на NCV / капацитет / фреквенција / напон;
• TRUE RMS мерење на наизменична струја и напон - точно определување на вредноста на ефективната струја и за синусоидални и искривена форма на бранови;
• NCV овозможува бесконтактно откривање на струја во каблите;
• DATA HOLD овозможува тековно измерената вредност да се зачува на екранот;
• мултиметарот овозможува мерење наизменичен и еднонасочен напон до 600 V, еднонасочна и наизменична струја до 10 А и отпорност до 60 MΩ, капацитет до 60 mF, фреквенција до 20 mHz, мерење на диоди и континуитет и тестирање на батеријата 1,5 / 9 V;
• има голем LCD дисплеј со позадинско осветлување со максимално отчитување од 6000;
• вградените светилки овозможуваат работа ноќе и во темница;
• гумената обвивка штити од механички оштетувања;
• удобен, ергономски и компактен облик овозможува удобно ракување со една рака;
• се напојува со 2x1,5V AAA батерија, продолжено траење на батеријата благодарение на функцијата за автоматско исклучување;
• на задната страна на куќиштето има поддршка за поставување на уредот во положба што го олеснува читањето на податоците на екранот, специјални држачи за прицврстување на кабли;
• комплетот вклучува мерни кабли.

Технички податоци
Мерење на наизменичен напон: 0-600 V
Мерење на еднонасочен напон: 0-600 V
Мерење на наизменична струја: макс. 10 А
Мерење на еднонасочна струја: макс. 10 А
Мерење на капацитет: макс. 60 mF
Мерење на отпор: 60 MΩ
Мерење на фреквенција: 20 mHz
Тест на батеријата: 1,5 / 9 V

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT универзален дигитален мултиметар FULL-SMART HT1E605 Опис на производот Дигиталниот мултиметар се користи за дијагностика и откривање на неисправни делови од електрични инсталации. Благодарение на технологијата FULLSMART, многу е лесен за користење, дури и неискусни корисници можат да го користат. Се користи во автомобилската индустрија, електро и инсталационата индустрија. Карактеристики • SMART технологија - самиот мултиметар го препознава из.. Category: Product #: 1E605 Regular price: 1.440 ден. 1.440
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО
КАЛИН ГРОУП ДОО © 2022. UKION SHOPS