HOEGERT сет клучеви за филтри за масло (30 парчиња) HT8G307

HOEGERT сет клучеви за филтри за масло (30 парчиња) HT8G307

4.990 ден.
Шифра на производ: 8G307
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Сет од 30 клучеви за филтри за масло за професионална употреба во работилници и сервиси за автомобили. Тие се неопходни за ефикасно одвртување и затегнување на филтрите во патничките автомобили и комбињата.

Карактеристики
• изработени од висококвалитетен челик;
• прифат 3/8 “;
• опсег од 60 до 120 mm;
• вклучен адаптер 1/2";
• овозможуваат работа на тешко достапни места;
• спакувани во практична кутија за лесен транспорт и складирање на поединечните елементи.


Комплетот вклучува клучеви за следните возила:
65/14  – Daihatsu, Toyota, Nissan, Fiat

65/67/14  Daihatsu, Toyota

66/6 –  Fiat Punto 1.2, Renault

68/14 –  Mazda, Ford Escort, Subaru

73/14 –  Toyota, Lexus

74/15 –  Audi, GM, Rover, Chrysler

74/76/15 –  Ford, Opel, VW, Audi, Mercedes

75/77/15 –  VW, Audi, Ford, Isuzu, Mercedes, Opel

76/8 –  Fiata Marea, Lancia Delta

76/12 –  Fiat, Renault, Mercedes

76/30 – Ford, Motorcraft FL400A

78/15 – Nissan, Ford, Toyota

80/15 –  Nissan, Honda, Opel, Mazda

80/82/15 – Subaru, Toyota, Honda, Mazda, Nissan

86/16 – Volvo S40/ S60/ S70/ S80

86/18 – VW, Audi, Renault, Peugeot, Citroen

90/15 –  Subaru, Toyota, Honda, Mazda, Nissan

92/10 –  Fiata, Lancia

93/15 –  Mazda, Volvo, Mitsubishi, Nissan, Honda

93/36 –  Ford, Motorcraft FLINFLA 1B, FL3001, FL320

93/45 – VW, Audi

95/5 – Toyota, Alfa, GM, Ford, Chrysler

96/18 – VW, Renault

100/15 – Isuzu, Mitsubishi

106/15 – Fiata Ducato 2.5D

108/15 – Volvo Diesel C70/ S70/ N70/ 850 TDI

108/18 – Renault Espace/ Laguna/ Master/ Safrane/ Traffic 2.4 + 2.5 + 2.8D + TDI

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT сет клучеви за филтри за масло (30 парчиња) HT8G307 Опис на производот Сет од 30 клучеви за филтри за масло за професионална употреба во работилници и сервиси за автомобили. Тие се неопходни за ефикасно одвртување и затегнување на филтрите во патничките автомобили и комбињата. Карактеристики • изработени од висококвалитетен челик; • прифат 3/8 “; • опсег од 60 до 120 mm; • вклучен адаптер 1/2"; • овозможуваат работа на тешко достапни места.. Category: Product #: 8G307 Regular price: 4.990 ден. 4.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО
КАЛИН ГРОУП ДОО © 2022. UKION SHOPS